Розумне місто

Компанія Robomart надасть свої авто мережі магазинів Stop&Shop для безпілотної служби доставки

Мережа продуктових магазинів Stop&Shop і компанія Robomart оголосили про партнерство з метою створення у Бостоні мережі магазинів, оснащеної парком керованих безпілотних автомобілів. Всі машини, які беруть участь у проекті, забезпечені необхідними технічними засобами: камерами, давачами руху, системами комп’ютерного зору.

Керовані штучним інтелектом автомобілі будуть заповнені найпопулярнішими продуктами: фруктами, овочами, кондитерськими виробами, напівфабрикатами і готовими стравами домашньої кухні. Клієнт зможе безпосередньо по прибуттю машини вибрати, що купити сьогодні.

Stop&Shop не хоче обмежуватися однією категорією товарів, наприклад, кулінарією. За словами генерального директора Robomart Алі Ахмеда, спочатку планувалося запустити безпілотні авто з певним типом товару, але після обговорення було вирішено запустити по маршрутам доставки автомобілі з широким асортиментом товарів. Точну кількість машин, задіяних в проекті, Robomart не повідомляє.

Відомо, що всі авто будуть управлятися віддалено спеціальними співробітниками, хоча спочатку компанія Robomart мала намір запустити у роботу повністю автономні, пілотовані штучним інтелектом транспортні засоби. Рішення змінили через завантаженість доріг у Бостоні і його передмісті. Коли “магазин на колесах” офіційно почне роботу, покупці зможуть оплачувати покупки, використовуючи смартфон. Оплату за товари машини будуть зчитувати за допомогою інтелектуальних давачів і системи комп’ютерного зору.

“Мобільні магазини” розглядаються творцями як прямі конкуренти сервісу Amazon Go і подібних йому. Вони дійсно схожі, адже комп’ютерний зір усуває необхідність роботи касира. Алі Ахмед підкреслив, що співпраця Robomart і Stop&Shop створює принципово нову категорію послуг та пропонує інноваційний спосіб обслуговування. Авто Robomart відстежують, які товари взяв покупець, використовуючи запатентовану технологію «grab&go» ( «схопив і побіг»).

На сьогоднішній день в мережі Stop&Shop налічується 400 магазинів і 61 тисяча партнерських компаній з Массачусетса, Нью-Йорка, Коннектикуту та Нью-Гемпшира. Автомобілі компанії Robomart спроектовані з використанням новітніх технологій, в тому числі технології “водіння без водія”, системи комп’ютерного зору, а також спеціальних давачів контролю температури у салоні. Завдяки функції охолодження салону всі продукти, навіть ті, що зберігаються при низькій температурі, будуть доставлені з дотриманням температурного режиму.

Поки що всі автомобілі управляються дистанційно за допомогою спеціально системи телеоперацій. Таким чином, ймовірність аварії зводиться до мінімуму. Robomart хоче максимально підвищити безпеку пристроїв для пішоходів та учасників дорожнього руху Бостона. Тестується також гібридна система – поєднання автономного режиму і телеоперацій.