АІ в бізнесі

Компанія NVIDIA Jetson створила агробота для збору ягід

Фото: agrobot.com

Агробот Harvester – зразок застосування смарт-технологій в реальному часі, він здатний обробляти візуальні дані і належить до роботів E-Series від NVIDIA. Застосовувати його можна як в малих фермерських господарствах, так і на великих сільськогосподарських територіях.

Однією з перших компаній, яка застосувала Harvester для збору ягід, стала Driscoll’s – каліфорнійська сільськогосподарська компанія з Окснарда.

Як працює Harvester

Робот від NVIDIA призначений для цілодобового збору свіжих фруктів. Збір здійснюється 24 автоматичними “руками”, при цьому оператор пристрою може задати машині спосіб збору врожаю. Наприклад, для сортів полуниці з коротким стеблом у агробота передбачена спеціальна делікатна програма збору. CEO-фахівець Agrobot Хуан Браво повідомив, що пристрій повністю автономний. Коли Harvester досягає кінця грядки, він зупиняється і відправляє звіт оператору. За інформацією розробників, агробот може обробити близько 20 акрів землі (8 гектарів) за три дні.

Розпізнавання зовнішнього вигляду і ступеня зрілості фруктів проводиться нейронною мережею. Вона класифікує і обробляє кожен піксель зображення, яке розміщує в категорію «полуниця» або іншу. Графічні пристрої розпізнають зрілість фруктів так само, як це роблять очі людини. Роботизована «рука» агробота акуратно притримує стебло рослини, знімає ягоду, не пошкоджуючи, а потім поміщає її в контейнер для подальшого пакування.

У корпус агробота вмонтований сенсорний екран, який сканує зображення ягоди за допомогою 3D-сенсорів і передає його смарт-системі для зрозуміння ступеня зрілості. За кольором і зовнішнім виглядом плодів агробот розуміє, чи готові вони до збору. Віддалене управління машиною дозволяє оператору оновлювати програмне забезпечення і покращувати рівень продуктивності агробота.
Дослідження, проведені Каліфорнійською федерацією фермерського господарства (CFBF) показали, що 55% фермерів потребують додаткової робочої сили, а 69% фермерів, які користуються послугами сезонних робітників, все одно незадоволені продуктивністю їх праці.

Згідно звіту Global Crop Harvesting Robots Market, що охоплює дані таких географічних регіонів, як Північна і Південна Америка, Європа, Азіатсько-Тихоокеанський регіон, Близький Схід і Африка, інвестиції країн в ринок роботів зросли з 22 до 39 млн дол за період з 2014 по 2017 рік. Очікується, що до 2022 року обсяг інвестицій в роботів, що спеціалізуються на збиранні врожаю, досягне 61 мільйона доларів.