АІ в бізнесі

Компанія Nuro модернізує сферу доставки за допомогою автономних автомобілів

Nuro, автомобили, автономные автомобили

Засновниками проекту Nuro є інженери Дейв Фергюсон (Dave Ferguson) і Джайджун Зу (Jiajun Zhu), які розробили концепцію самохідного автомобіля Google (в даний час відомий як Waymo). Автоматизований транспортний засіб Nuro було створено як альтернативу застарілим засобам доставки. Повністю автономний автомобіль невеликих розмірів конструювався із застосуванням останніх розробок в області робототехніки.

За повідомленням розробників, Nuro відповідає відразу декільком вимогам, що пред’являються до транспорту в інфраструктурі «розумного» міста. Він забезпечує швидку доставку товарів за зниженими цінами, максимальний рівень комфорту клієнтів і високу безпеку на дорозі. Додаткова перевага автономного робокара – це створення нових робочих місць. За роботою автомобіля необхідно буде стежити, контролювати маршрут і вести облік доставлених товарів. Розробники проекту створили безпілотну службу доставки споживчих товарів: продуктів харчування, побутових приладів, дрібної побутової техніки і т.д. Саме споживчі товари є найпопулярнішою категорією серед клієнтів будь-якої соціальної групи.

Оскільки штучний інтелект і автоматизація процесів поступово впроваджуються в життя пересічних громадян, автомобілі стають однією з найбільш уразливих категорій: класичні авто громіздкі, потребують технічних знань і досвіду в керуванні, а ще вони не екологічні і потребують місця для зберігання. Робокари або автономні машини набагато зручніші – мають невеликі розміри, пілотуються дистанційно, створюють менше аварійних ситуацій на дорозі.

Автомобільні інновації – цікавий, але складний напрямок діяльності сучасних компаній, підкреслює Дейв Фергюсон (Dave Ferguson). У Nuro намагаються поширити робототехніку серед усіх соціальних груп, і в повсякденному житті краще за все розвивати технології у сфері місцевих вантажоперевезень. Якби стало можливим повністю виключити людину з транспортного засобу, роль роботизованих машин у суспільстві різко зросла б.

Технологія автономного водіння унікальна, оскільки дозволяє звільнити величезну кількість часу. Досвід показує, що ДТП за участю пілотованих машин відбуваються дуже часто: щодня і в усьому світі. Безпілотні авто стали б найбезпечнішими об’єктами дорожнього руху, одночасно знизилася б кількість вихлопних газів від застарілих моделей автомобілів.

У грудні 2018 року в Арізоні була запущена перша служба автономної доставки Kroger з використанням автомобілів Nuro. Принцип роботи служби дуже простий: після отримання замовлення на певний товар клієнти одержують текстове повідомлення з унікальним пін-кодом, ввівши який можна розблокувати двері машини, яка прибула і забрати своє замовлення. У найближчі п’ять років Nuro планує охопити не тільки штат Арізону, а й сусідні регіони.

Everest пропонує послуги з інтеграції технології IoT – від розробки рішень до професійного введення в експлуатацію та супроводу. Для впровадження Smart City&IoT звертайтесь до наших спеціалістів.