Без категорії

Компанія Nano Dimension вперше надрукувала пристрій IoT на 3D-принтері

Виробник антен, RFID (міток радіочастотної ідентифікації) і друкованих плат з діелектричних полімерів і проводячих металів, ізраїльська компанія Nano Dimension всього за 18 годин за допомогою 3D-принтера надрукувала, а потім зібрав і протестував функціональний пристрій зв’язку IoT. Розробник спеціалізується на виробництві складних багатокомпонентних електронних пристроїв із застосуванням високоточних систем адитивного виробництва (3D-друк).

Фахівці пророкують розробці велике майбутнє, і підкреслюють, що друкована плата IoT забезпечить вже звичним системам «розумних» будинків набагато ширші можливості. Nano Dimension вже провела тестування прототипу і зробила висновок, що розширене застосування «розумних» пристроїв дозволить дослідним підприємствам і виробникам електроніки випускати і тестувати свої технічні продукти набагато швидше і простіше, ніж раніше. Інженери компанії підкреслюють, що скоротили час розробки IoT-пристроїв на 90%.

Тестування звичайних (не друкованих) IoT-давачів займає 14 днів, а іноді і більше. Новий 3D-пристрій має розміри 16х33х1,6 мм, що набагато менше за будь-які інші пристрої інтернету речей. Якщо його доопрацювати, він стане виконувати функції як приймача, так і передавача – перетвориться на маршрутизатор.

Давач поліпшить якість зв’язку з такими «розумними» побутовими приладами, як системи кондиціонування повітря, пральні машини, холодильники, телевізори і навіть іграшкові роботи. Наприклад, розумні телевізори отримають можливість спілкуватися з власниками і нагадувати їм про те, що скоро почнеться їхня улюблена програма, а розумні холодильники повідомлять, що закінчилося молоко і т.д.

Генеральний директор Nano Dimension Аміт Дрор (Amit Dror) повідомив, що 3D-друк IoT-пристроїв дозволить виробникам швидко доопрацювати «розумну» техніку всього за день без шкоди для продуктивності. Тепер не потрібно буде чекати два тижні, щоб зрозуміти, працює інтелектуальне обладнання чи ні. В кінцевому підсумку застосування 3D-давачів підвищить економічну ефективність будь-якого технічного продукту, а також скоротить час виведення новинок техніки для «розумних» будинків на ринок.

Представники Nano Dimensions повідомили, що використовуване обладнання – 3D-принтер DragonFly Pro – унікальна система 3D-друку, яка здатна створювати електроніку зменшеного розміру, не знижуючи при цьому продуктивності пристроїв.

У різних робочих режимах така система може надрукувати модель давача крутного моменту, сканера відбитка пальця і ​​навіть тривимірну модель радіочастотного підсилювача (використовуються у портативних пристроях зв’язку і безпілотних літальних апаратах). Друковані плати сьогодні застосовуються для виробництва всіх видів побутової електроніки, а також в оборонній промисловості, автомобілебудуванні, сфері телекомунікацій, авіакосмічній галузі та медицині.