АІ в бізнесі

Компанія JD.com створила логістичний парк 5G

5G, Доставка, Логистический парк, Отслеживание грузов, Система мониторинга

Китайська компанія JD.com створила логістичний парк на основі мережі 5G, який оптимізує роботу компанії і стане першим глобальним кроком на шляху до реалізації стратегії «Промисловий Інтернет речей» (Industrial IoT). Складський комплекс, розташований у Пекіні, оснащений інноваційною системою моніторингу, що виявляє будь-які проблеми на складах в режимі реального часу. У разі виникнення аварійних або позаштатних ситуацій, AI відправить повідомлення співробітникам складу.

За словами експертів JD.com, телекомунікаційний стандарт зв’язку 5G сприяє збільшенню пропускної спроможності складів, а також оптимізує роботу складської техніки і вантажного транспорту. В межах складів система моніторингу відстежує місце розташування і рух навантажувачів і піддонів з товарами по заданому маршруту. Це сприяє швидшому розміщенню товарів в осередках для зберігання. З метою забезпечення ефективності та безпеки «розумна» система фіксує місце розташування навантажувачів, припаркованих в неправильних місцях або прямуючих по неправильному маршруту. Автоматизований моніторинг палет підвищує загальну ефективність роботи складу, фізичний контроль не дає таких же результатів.

В JD Logistics підкреслюють, що система 5G дозволяє застосувати ідею інтелектуальної парковки. Усі вхідні транспортні засоби направляються в найбільш підходяще місце для паркування або стикувальний відсік, а цифрова док-станція фіксує вантаження і вивантаження товарів, гарантує відсутність крадіжок. У майбутньому китайський гігант електронної комерції планує використовувати цю технологію для створення мережі логістичних парків, а також для зміцнення зв’язку між роботами, які працюють на складах. Таким чином, знизиться необхідність у повсюдній участі людини в складській роботі. Головний спеціаліст JD Logistics з досліджень і розробок в області логістики, а також глава парку логістики Чже Веньмін (Zhe Wenming) заявив, що високий рівень обслуговування клієнтів в даний час можна забезпечити, тільки використовуючи сучасні технології і зв’язок, що надається мережею 5G.

У жовтні минулого року компанія JD.com запустила віртуальну службу доставки, що охопила Пекін, Шанхай і Гуанчжоу. За допомогою простого мобільного додатка жителі цих міст отримали можливість відправляти посилки по всьому материковому Китаю. Завдяки сучасним способам відстеження вантажів і високій безпеці перевезень, китайці стали пересилати не тільки звичайні посилки, а й цінні речі, предмети розкоші, електроніку високого класу. На даний момент 90% замовлень, що надходять в JD.com, доставляються протягом дня або на наступний день після відправки.