Здоров'я

Компанія IDx спростила роботу системи IDx-DR для діагностики порушень зору

Kompaniya-IDx-sprostila-robotu-sistemi-IDx-DR-dlya-diagnostiki-porushen-zoru_result

IDx, приватна компанія, що займається розробками в сфері штучного інтелекту, оголосила про прийняття нового коду 1CPT в сучасній процедурній термінології (Current Procedural Terminology) офтальмології. Код був затверджений Редакційною комісією Американської медичної асоціації (АМА) і буде застосовуватися для позначення діагностики сітківки за допомогою системи штучного інтелекту – IDx-DR. Розробка схвалена FDА і є повністю автономним інструментом визначення діабетичної ретинопатії.

За даними ВООЗ, саме діабетична ретинопатія є провідною причиною сліпоти в усьому світі. Введення коду діагностики дозволить медичним установам відстежувати застосування програми і вести облік діагнозів. Генеральний директор IDx Майкл Абрамофф (Michael Abramoff) підкреслив, що застосування систем ШІ в поєднанні з інструментами обліку діяльності інтелектуальних програм діагностики – це важлива віха автономного штучного інтелекту в охороні здоров’я. Ввівши код CPT, комісія АМА сприяє подальшому впровадженню систем автономного ШІ в медицині. Всі коди, що надаються комісією, розробляються і перевіряються експертами з єдиною метою: забезпечити створення єдиної мови для проведення медичних процедур і звітності за оплачені лікарські маніпуляції. Така система робить охорону здоров’я по-справжньому «прозорою» для клієнтів.

Новий код CPT для процедур діагностики сітківки в усіх місцях надання медичної допомоги повинен вступити в силу в січні 2021 року. Він спростить процес виставлення рахунків і кодування інформації для медичного персоналу, що використовує програмне забезпечення IDx-DR. У червні 2019 року АМА також випустила прес-реліз, в якому виклала рекомендації з політики щодо штучного інтелекту в охороні здоров’я. Ця політика має на увазі пропаганду оплати і покриття витрат на обслуговування всіх медичних ШІ-систем обслуговування пацієнтів, за умови дотримання конфіденційності даних, безпеки пацієнта і законодавства штату.

Абрамофф також підкреслив, що при розробці ПО IDx-DR першочерговим завданням було показати, що система була безпечною, ефективною і справедливою по відношенню до пацієнтів. Розробники автономних ШІ-систем повинні брати на себе відповідальність за результати роботи такого ПЗ, – підсумував фахівець.

IDx-DR отримала дозвіл FDA в 2018 році. Це була перша автономна діагностична ШІ
-платформа, яка не вимагала присутності лікаря для інтерпретації результатів. Такий підхід дозволив постачальникам медичних послуг навіть без присутності офтальмолога в штаті використовувати ІІ для діагностики діабетичної ретинопатії.

30 мільйонів американців страждають діабетом, і 24 тисячі чоловік щорічно втрачають зір внаслідок розвиваються ускладнень. Втрата зору і сліпота на ранніх стадіях повністю предотвратіми, але лише половина людей з діабетом щорічно проходять обстеження у офтальмолога. Платформа IDx-DR дає можливість кожному клієнту своєчасно дізнатися про ризик сліпоти і вжити заходів. Зараз розробка в комплексі з високоточною роботизованою камерою для дослідження очного дна (Topcon NW400) використовується в безлічі клінік США і Європи.