Розумне місто

Компанія Egan Airships презентувала серію літальних апаратів Plimp

Розробниками проекту є американські інженери Джеймс і Джоел Еган. Щоб реалізувати свої мрії про маневрені та безпечні літаки майбутнього, вони заснували компанію Egan Airships. До 2012 року брати Еган самі розвивали проект Plimp, а потім довірили його здійснення інженеру-проектувальнику Дену Раймеру – фахівцю в сфері аерокосмічної промисловості, експерту в області проектування літаків нового покоління.

У 2017 році Egan Airships випустила перший малий дрон-дирижабль Plimp, а в 2018 – вантажно-пасажирський апарат Plimp Model J, вартість останнього складає 1 мільйон доларів.

Plimp

Дрон-дирижабль Plimp – це компактний та маневрений пристрій, призначений для відеоспостереження, повітряної зйомки, картографії та здійснення пошукових робіт. Безпілотний міні-дирижабль важить всього 24 кг, має довжину 8,5 метрів, працює на літій-іонній батареї і може перевозити невеликі вантажі вагою до 3 кг (наприклад, обладнання для зйомки з повітря, невеликі датчики або сенсори і т.д.).

Тверда частина конструкції виконана з вуглецевого волокна, надувна частина – з ультратонкого надміцного матеріалу. Завдяки гелію, яким заповнений балон, апарат легко маневрує в повітрі і переміщується більш плавно, ніж звичайний літак.

Пристрій управляється дистанційно, основне його призначення – професійні картографічні зйомки, патрулювання комунальних територій та залізничних колій; отримання інформації, важливої ​​для рятувальних робіт, контроль зростання культур, перевірка ліній електропередач, а також раннє виявлення лісових пожеж.

За заявою Egan Airships, Plimp відповідає всім вимогам, які можуть бути поставлені до сучасних дронів, і має набагато більшу продуктивність, ніж звичайний безпілотник. Пересування дрона-дирижабля Plimp регулюється Федеральним управлінням цивільної авіації (FAA) США відповідно до правил переміщення малих повітряних суден.

Plimp Model J

Літальний апарат Model J має конструкцію, схожу з попередньою моделлю – це літак з балоном як у дирижабля і збільшеною хвостовою частиною для кращого маневрування в польоті. Стабільну роботу пристрою забезпечують електричні двигуни, а маневреність – негорючий газ гелій, яким заповнений балон у верхній частині конструкції.

Довжина Plimp Model J становить 42,6 метра, гранична вага вантажу, що перевозиться – 907 кг, максимальна тривалість польоту – 5 годин, середня дальність переміщення – 515 км, висота підйому пристрою над рівнем моря – до 2100 км. Можливий вертикальний зліт і посадка, а також прямолінійний рух заднім ходом в польоті. Апарат може транспортувати один стандартний вантажний контейнер LD3 для повітряних перевезень (4,5 куб.м).

Пристрій Plimp Model J використовується для вантажних і пасажирських перевезень, працює з низьким рівнем шуму. У разі відмови двигунів, завдяки гігантському гелієвому балону, пристрій буде знижуватися зі швидкістю 15 км / год, тому ні вантаж, ні пасажири не постраждають.