Здоров'я

Компанія EarlySign представила ШІ-рішення для діагностики діабету

264_result

Ізраїльська компанія Medial EarlySign офіційно оголосила про комерційний доступі до першого набору рішень для аналізу ризику захворювання на діабет. В його основі – технологія штучного інтелекту і нові маркери визначення діабету – AlgoMarkers – «розумні» клінічні предиктори ризику. Процес аналізу відбувається в кілька етапів: нейронна мережа вивчає дані пацієнтів, потім аналізує інформацію і виділяє людей, що потрапляють в групу ризику. Мережа постійно самонавчається, і нові AlgoMarkers визначають не тільки можливість захворювання на діабет, а й процентну ймовірність ускладнень.

У «розумної» системи діє ШІ-алгоритм передбачення ризику EarlySign Pre2D: він виявляє пацієнтів переддіабетичного віку, які мають найбільшу ймовірність розвитку діабету протягом 12 місяців. А рішення Risk Modeling for Diabetic CKD and Nephropathy визначає пацієнтів з діабетом 2 типу і високою ймовірністю розвитку хронічної хвороби нирок (діабетичної нефропатії) 2-3 стадії протягом трьох років.

EarlySign Pre2D використовує передові алгоритми машинного навчання і обчислює «приховані ознаки» діабету за звичайними аналізами крові. Діагностика проводиться з урахуванням віку, статі та індексу маси тіла (ІМТ) пацієнта. Спеціальної підготовки до здачі аналізів не потрібно, так система може зрозуміти об’єктивний стан хворого і передбачити хворобу за рік і менше, до того, як вона настане. У ретроспективному дослідженні даних 1,1 млн. пацієнтів з переддіабетичним станом Pre2D AlgoMarker вказав, що 58% від загальної кількості учасників дослідження захворіють на діабет протягом року. Результати виявилися на 14,7% точнішими, ніж отримані на підставі моделі логістичної регресії, яка показала наступ хвороби тільки у 43,6% пацієнтів.

Risk Modeling for Diabetic CKD and Nephropathy працює на основі базових демографічних даних, таких як результати періодичних лабораторних досліджень, коди хвороб в міжнародній класифікації хвороб (МКБ) і інформація про лікарські препарати для визначення ймовірності розвитку діабету 2 типу. А за рівнем прогнозування діабетичної нефропатії AI перевершив звичайне комп’ютерне моделювання: він виявив на 77% більше пацієнтів з імовірним прогресом нефропатії або хронічної хвороби нирок (ХХН).

Щорічно тільки в США переддіабетичний стан діагностується у 1,5 млн. дорослих, а в усьому світі від 20% до 40% діабетиків страждають від ускладнень хвороби, які зачіпають діяльність нирок, підкреслив генеральний директор Medial Early Sign Орі Ґева (Ori Geva).

Пропоновані компанією EarlySign рішення Pre2D і Risk Modeling for Diabetic CKD and Nephropathy надають будь-якій країні світу шанс удосконалити роботу системи охорони здоров’я і швидше провести діагностику діабету на ранніх етапах у людей середнього віку або дітей. Людина, попереджена про ймовірність захворювання, має можливість прийняти профілактичні заходи, змінити спосіб життя і харчові звички, а в підсумку уповільнити розвиток хвороби або повністю її уникнути.