АІ в бізнесі

Компанія Delair представила новий безпілотник для масштабних досліджень в агротехнічному секторі

Компания Delair представила новый беспилотник для масштабных исследований в агротехническом секторе
Фото: delair.aero

Компанія Delair – французький виробник безпілотних літальних апаратів комерційного призначення, оголосила про запуск і можливості придбання Delair Ag. Це комплексне безпілотне рішення, розроблене спеціально для сектора сільського та лісового господарства.

Основою для створення Delair Ag послужив безпілотник Delair UX11 Ag, спеціально призначений для використання у сільському господарстві. Програмний супровід розробки проводиться на базі платформи Delair Aerial Intelligence – яка використовується також в авіаційно-розвідувальному секторі.

Літальний апарат Delair Ag забезпечує збір, управління, аналіз і обмін даними про все, що стосується посівів та обслуговування сільськогосподарських культур на великих приватних або державних земельних ділянках. Використовувати міні-літак можуть не тільки фермерські компанії, але і вчені, методологи, агрономи і постачальники послуг в агротехнічній галузі. За заявою виробника, інформація, отримана безпілотником, вже зараз застосовується для аналізу ефективності польових експериментів, автоматичного управління великою технікою, відстеження зростання зернових, моніторингу здоров’я посівів.

Delair Ag поєднує перевагу технології польотів на великі відстані (BVLOS – за межами прямої видимості) з можливістю складання високоточних карт і отримання картографічної інформації. Платформа Delair Aerial Intelligence забезпечує новий рівень точного землеробства і допомагає максимізувати якість сільськогосподарських культур, що у результаті значно підвищує врожайність. Штучний інтелект обробляє аерофотознімки, отримані дронами і безпілотниками.

Спеціальні алгоритми Ag автоматично генерують онлайн-карти і карти загального доступу, а також зберігають і обробляють будь-яку інформацію з зображень, зроблених у польових умовах. Наприклад, компанія Michelin, що використовує технологічні рішення від Delair, з їх допомогою покращує умови збору натурального каучуку. Таким чином, виробник шин може впливати на весь ланцюг вартості свого продукту.

Опис функціоналу Delair Ag

Безпілотний літальний апарат Delair Ag, розроблений для польотів за межами прямої видимості, скорочує часові та фінансові витрати, необхідні для проведення детальних досліджень великомасштабних сільськогосподарських робіт. Середня тривалість польоту апарату складає 52 хвилини, за цей час безпілотник зазвичай встигає облетіти 150 гектарів. В середньому, за 10 хвилин апарат облітає 30 гектарів, перебуваючи на висоті 400 футів (150 метрів). Delair Ag оснащений функцією автоматичної геолокації і найсучаснішою технологією обробки зображень. Експлуатаційні витрати на утримання такої техніки складають всього 0,7 євро на один гектар.

Літальний безпілотний пристрій має захищену конструкцію, стійку до пошкоджень і корозії. Підтримка 3G і 4G дозволяє співробітникам, керуючим польотом, регулювати налаштування камери, домагаючись отримання максимально чіткого, деталізованого зображення. Економічна вигода від використання Delair Ag така висока, що вартість пристрою окупається всього за кілька рейсів. Безпілотник оснащений MicaSense RedEdge MX – повністю інтегрованою високоякісною багатоспектральної камерою, що відстежує висоту рослин. Інтелектуальний давач генерує індекс здоров’я рослин, а отримані кольорові зображення можна відкалібрувати для отримання точних вимірювань.

Пристрій у зборі важить всього 1,6 кг, тому його запуск можна виконати ручним способом. І зліт, і посадку апарат виконує за технологією BTOL (bird-like take-off and landing) – так само, як злітають і опускаються за землю птахи. Можливий зліт і спуск з крутого підйому або в обмеженому просторі, наприклад, у густому лісі або на плантаціях.

Платформа Delair Aerial Intelligence

Оптимізована для проведення аналітичних досліджень, є найбільш технологічною в обробці зображень, отриманих з дронів. Це хмарне рішення використовується у гірничодобувній промисловості, енергетиці, комунальному господарстві, агросекторі. Інструменти платформи пропонують користувачам аналітику по сільському і лісовому господарству, зокрема, оцифровку фото і поглиблений аналіз структури сільгоспкультур. Серед можливостей: картування врожаю, створення 2D і 3D-моделей місцевості, визначення рівня хлорофілу, підрахунок обсягу біомаси, підрахунок кількості рослин на ділянці, а також інші опції точного землеробства, наприклад, відстеження стану посівів і терміну виконання сільськогосподарських робіт.