Розумне місто

Компанія «Боїнг» провела успішний тестовий політ автономного літаючого транспортного засобу

Компанія Boeing успішно провела перший випробувальний політ свого фірмового прототипу автономного пасажирського літака (PAV). Тестування моделі літаючого автомобіля (технічно це не зовсім авто, скоріше, гібрид літака і автомобіля) відбулося у місті Манассас (Віргінія, США). Цю подію можна вважати відправною точкою для розробки наступного покоління мобільних рішень, що функціонують на базі штучного інтелекту.

Прототип приводиться в дію електричною силовою установкою. Він розроблений для повністю автономного маршруту – від зльоту до посадки. Рекомендована дальність польоту становить 50 миль (80 км). Проект був створений рік тому, а у січні 2019 року PAV виконав успішний зліт, зависання у повітрі і посадку. Цей випробувальний запуск призначався для перевірки автономних функцій транспортного засобу і наземних систем управління. При наступних запусках інженери компанії протестують найважливішу інженерну задачу для будь-якого літального апарату – функцію вертикального зльоту і посадки.

Літальний пристрій має довжину 9,14 метрів і ширину 8,53 метра. Щоб транспортний засіб краще маневрував у повітрі, його було оснащено двома типами крил: верхніми і нижніми, на яких закріплені електричні двигуни і гвинти, які допомагають конструкції злітати.

Президент і генеральний директор Aurora Flight Sciences, дочірньої компанії Boeing, за технічної підтримки якої проектувався і розроблявся PAV, Джон Ленгфорд (John Langford) заявив, що у майбутньому подібні автономні електричні літальні машини стануть основою чистої, тихої і безпечної міської інфраструктури. Тепер тестування автономного літаючого авто з метою підвищення його безпеки і надійності продовжить компанія Boeing NeXt, яка займається питаннями мобільності транспортних засобів у міському середовищі.

Віце-президент і менеджер Boeing NeXt, Стів Нордлунд (Steve Nordlund) підкреслив, що саме Боїнг стояв біля витоків авіаційної галузі; завдяки роботі конструкторів, компанія створила сотні комерційних і військових літаків, космічних кораблів, інтегрованих повітряних систем. Тепер настав час розкрити потенціал міського ринку повітряних перевезень. Інженери планують створити мобільне міське середовище, в якому спільне існування автономних і пілотованих повітряних машин буде максимально безпечним.

Всього за один рік компанія перейшла від концепту безпілотного повітряного авто до діючого прототипу, і тепер в планах Boeing NeXt – тестування автономного літаючого вантажного автомобіля, який може транспортувати вантажі вагою до 500 фунтів (226 кг). Поки що вантажний літальний транспорт тестувався тільки на закритих територіях, але скоро будуть проведені літальні випробування у відкритому просторі.