АІ в бізнесі

Kira Systems: як експортувати інтелектуальні послуги

Аналитика, ИИ, Канада
Фото: kirasystems.com

Канадська компанія Kira Systems – відмінний приклад експортера, який торгує не товарами, а ідеями. Старший віце-президент з маркетингу Винай Наїр (Vinay Nair) заявив, що Kira Systems вже давно переросла звичайний успішний стартап, оскільки постійно привертає мільйонні інвестиції від клієнтів. Керівництво проекту підкреслює, що послуга затребувана навіть незважаючи на те, що зарубіжних представництв у компанії немає.

Діяльність програмного забезпечення Kira Systems Solutions одночасно і корисна і незвичайна: багатофункціональна платформа здійснює пошук по юридичним документам, проводить юридичну експертизу, відстежує умови угод, надає орендарям доступ до бази нерухомості і виконує безліч інших операцій.

Послуги юристів у всьому світі коштують дорого, і не всі компанії готові віддавати за них великі гроші. Kira market спрощує ситуацію і для тих, хто користується послугами юристів, і для самих представників юридичних фірм. Світову популярність Kira Systems Solutions отримала як сервіс по аналізу договорів і знаходженню в них неточностей або відсутніх пунктів, пошуку і пояснення спірних питань у документі.

Згідно з даними Світового банку, близько 30% ВВП Канади припадає на експорт. Про експорт частіше говорять, маючи на увазі сировину, наприклад, мінерали, паливо або деревину або мають на увазі товари, такі як легкові і вантажні автомобілі або канадські пуховики з гусячим пухом, які відомі в усьому світі. Але ідеї – це також вид послуг, які можна експортувати, особливо, коли мова йде про малі й середні підприємства (МСП), переконані у Kira Systems. За даними Статистичного управління Канади, компанії з числом співробітників від одного до 500 осіб, забезпечують 42% експорту Канади на загальну суму 483,6 млрд. доларів. У 2017 році 97% від 48 тисяч канадських експортерів становили малі або середні підприємства.

Продуктивність МСП ще більш значна, якщо оцінювати її за типами експортуючих галузей. Наприклад, 70% експорту в категорії «професійні, наукові та інші послуги» здійснюють саме малі та середні підприємства. Систему Kira використовують у Франції, Бразилії та Норвегії, а недавно її купив стартап з Індії, – повідомив головний виконавчий директор компанії Ноа Вайсберг (Noah Waisberg). Світ експорту стає простішим, підкреслюють експерти: тепер товари і послуги можна одним кліком мишки або дотиком до екрана «транспортувати» в іншу країну і отримати прибуток.