Здоров'я

Kenshō Health – онлайн-портал холістичної медицини

Фото: techcrunch

Kenshō Health – американський стартап, який дебютував у 2019 році. Засновниками є Данні Штайнер (Danny Steiner) і Кріста Берлінкурт (Krista Berlincourt). За підтримки фахівців зі Стенфордського, Гарвардського та Колумбійського університету вони створили безкоштовний довідково-інформаційний сервіс по комплексній медицині.

Рік по тому Kenshō Health перетворився в загальнодоступну довідкову службу, яка надає найактуальнішу медичну інформацію з холістичним підходом (відстеження процесів в організмі в цілому, підтримання гарного самопочуття і функцій всього тіла, усунення першопричини порушень, а не симптомів якогось одного захворювання).

Заходячи на сайт, користувач бачить пошуковий рядок, в якому може написати будь-який запит або медичний термін (назва хвороби, симптоми і т.д.). Під рядком пошуку розташовуються іконки, що описують області роботи над станом здоров’я або фізичні процеси, з якими у людей виникають проблеми: душевне здоров’я, практики «шляху до себе» (йога, медитація, духовні практики), управління фізичними болями (в тому числі акупунктура, реабілітація), чоловіче і жіноче репродуктивне здоров’я (основи здоров’я, вагітність тощо), загальне самопочуття, хронічні захворювання, саморозвиток. Для тих, хто займається спортом аматорськи або професійно, також передбачені розділи: фітнес і профілактика.

Всі медики, які консультують пацієнтів на сайті, акредитовані, мають експертну оцінку і відгуки клієнтів. Під час бета-тестування версії сайту були задіяні десятки тисяч користувачів, завдяки яким портал холістичної медицини став таким, як зараз. Партнерами Kenshō Health є такі компанії, як Medicare і Medicaid, офіційно надаючі послуги акупунктури.

У США концепція «гарного самопочуття» є досить поширеною, однак нерідко методи лікування, які застосовують пацієнти, мають сумнівну клінічну цінність. І все ж бізнес таких організацій, як Global Wellness Institute (GWI) в галузевому вираженні складає 4,2 трильйона доларів (від медичного туризму до персоналізованої медицини). Холістична медицина, провідником якої є портал Kenshō Health, затребувана не тільки в США, але і в інших країнах світу. Загальновідомо, що її прихильниками є деякі голлівудські актори і медійні особистості.

Зі слів Крісти Берлінкурт, в сучасному суспільстві саме спосіб життя, а не вроджені особливості або придбані якості впливають на появу захворювань. За даними CDC, 87% летальних випадків пов’язані із захворюваннями, викликаними способом життя, а 75% коштів, які витрачаються на охорону здоров’я, припадають саме на лікування хронічних захворювань.

В даний час послуги Kenshō Health сайту безкоштовні, проте розробники мають намір монетизувати їх за рахунок продажу пакетів лікування, навчальних матеріалів, а також шляхом справляння плати за лістинги на сайті. За підтримки інвесторів CrossCut Ventures, Evolve Ventures і Female Founders Fund компанія сподівається отримати знак схвалення «Good Housekeeping», щоб завоювати ще більш надійну репутацію в очах постачальників послуг охорони здоров’я.