Розумне місто

KAR Global використовує big data для створення бази даних автомобілів

Big data, Автомобиль, Большие данные

За оцінками Edmunds.com, у 2019 році було продано 40,4 мільйонів старих автомобілів. Звичайний водій задовольняється купівлею і навіть не усвідомлює, що існує великий і складний ринок, на якому автодилери змагаються за кількістю і якістю реалізованих транспортних засобів. Том Еспозіто (Tom Esposito), менеджер групових програм KAR Global підкреслив, що більшість дилерів по-справжньому розбираються в ринку і знають, що потрібно цільовій аудиторії. Незважаючи на це, кількість інформації, яка надходить з різних джерел, настільки величезна, що складно передбачити тенденції цього сегмента ринків без спеціального аналізу даних.

Компанія KAR Global курирує відразу кілька автомобільних ринків. Проблема галузі реалізації старих авто в тому, що ринкові прогнози, як і споживчий попит, постійно змінюються, і дилери повинні враховувати безліч факторів при закупівлях. Рекомендаційний механізм KAR Global є рішенням даного завдання. Коли компанія у 2017 році придбала інтелектуальне рішення DRIVIN, вона отримала доступ до великих баз даних і технології машинного навчання для створення рекомендацій. Дилерам старих авто надається індивідуальний список автомобілів, які вигідно реалізуються на відповідних ринках.

За словами Джеремі Моблі (Jeremy Mobley), менеджера по науці про дані в KAR Global, чим більше інформації обробить програмне забезпечення, то більше дилерів скористаються рекомендаціями. А це означає, що система DRIVIN зможе надати їм більш точні пропозиції в майбутньому. Рекомендації створюються на основі оцінок сотень точок даних у режимі реального часу і являють собою список автомобілів зі значками різного кольору для позначення характеристик кожного з них.

Фактично компанія підбирає правильний автомобіль для конкретного покупця у певний час. Вона орієнтується на товари, які є в наявності, а також на прийом правильних рішень про покупку з боку клієнта. Використовуючи можливості штучного інтелекту, KAR Global створює моделі даних і формує рейтинги кожного транспортного засобу, щоб гарантувати високу якість товару для кожного клієнта.

Якщо зробити пошук в інтернеті, пошуковик надасть інформацію про те, які старі автомобілі продаються скоріше за інші. Це, згідно з даними iSeeCars, Toyota Prius і Honda Accord. На практиці клієнтам подобаються абсолютно різні автомобілі, і на оформлення всіх необхідних документів потрібно набагато більше часу, ніж на пошук потрібної моделі в інтернеті. Застосування рішення DRIVIN дозволяє включити в рекомендації машини з безліччю параметрів (обробка салону, пробіг, знос, амортизація, параметри двигуна і навіть очікувана ціна, за яку можна продати дане авто). Очевидно, що використання великих даних і машинного навчання дозволяє KAR Global зробити процес більш швидким і плідним як для себе, так і для клієнтів.