АІ в бізнесі

Каліфорнія переходить на енергію сонця і вітру: як це допомагає сільському господарству?

Альтернативная энергия, Энергия ветра, Энергия солнца

Дослідники Прінстонського університету і Школи громадських і міжнародних відносин ім. Вудро Вільсона встановили, що використання енергії вітру і сонця не тільки підвищує стійкість ґрунтів до посухи, але і сприяє збереженню кількості ґрунтових вод. Як майданчик для перевірки теорії були використані сільськогосподарські угіддя Каліфорнії. Спочатку масовий перехід США на альтернативні джерела енергії був пов’язаний зі зменшенням кількості вуглецю, що потрапляє щороку в атмосферу в результаті дії звичайних заводів і електростанцій.

Каліфорнія відома своїми періодами посухи, але тепер у штату з’явився реальний шанс на збільшення родючості ґрунтів за рахунок збереження ґрунтових вод. Електростанції, що працюють на вітряній та сонячній енергії, знижують залежність сільськогосподарських угідь від нерегулярного поливу, і вода береться з природних запасів з верхніх шарів землі. Цей процес згодом знижує родючість ґрунтів. Завдяки альтернативним електростанціям, можна перенаправити більше води з поверхневих шарів ґрунту на зрошення, що не виснажуючи запаси ґрунтових вод.

Незважаючи на те, що дослідження було проведено в США, його результати дозволяють стверджувати, що метод ефективний для будь-якої країни. Сяоган Хе (Xiaogang He), що працює над ідеями стійкої енергетики та розвитку в Прінстонському університет повідомив, що традиційно соціальна цінність сонячної і вітрової енергії зосереджується на скороченні вуглецевих викидів. Виконана робота вчених дозволяє стверджувати, що знайдений додатковий спосіб збереження здоров’я планети – і він ближче, ніж здавалося раніше.

Взаємозв’язок «вода-їжа-енергія» – це актуальна проблема планети. Мільйони тонн врожаю будуть врятовані від посухи з одночасним скороченням викидів шкідливих речовин в атмосферу. Дослідницька група розробила систему оцінки стану сільськогосподарських територій, а також кількість сонячної і вітрової енергії, необхідної для максимізації економічного прибутку і відновлення запасів ґрунтових вод.

У 2012-2017 роках Каліфорнія зазнала одного з найбільш посушливих періодів за всю історію, тоді і були введені обмеження на безконтрольне використання ґрунтових вод. І в той же час подешевшала енергія, що виробляється альтернативними екологічними електростанціями. Дослідження показують, що найбільш вигідним для економіки країн буде одночасне використання обох видів енергії, разом з тим, необхідний суворий контроль рівня вологи, що міститься в глибинних шарах ґрунту.