АІ в бізнесі

JOHN DEERE ПЛАНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ РОБОТІВ ДЛЯ БОРОТЬБИ З БУР’ЯНАМИ

Міжнародний виробник агро-техніки John Deere придбав стартап Blue River за 305 млн.дол., не пошкодувавши коштів на інноваційні технології. Висока цифра обумовлена цінністю і перспективністю проекту. Розробники Blue River створили інтелектуальну систему для ефективної та економної боротьби з бур’янами, яка дозволяє мінімізувати використання гербіцидів.

Система складається з роботизованого обприскувача, який обладнаний AI і приєднується до будь-якого трактора. Вбудований AI здатний відрізняти вирощувані культури від бур’янів за допомогою камер. В ході роботи на грядках, обприскувач точково подає на них порцію гербіциду з метою знищення.

Крім того, система запам’ятовує координати кожного бур’яну, після чого передає цю інформацію на сервер. Через кілька днів до роботи підключаються дрони, які оцінюють ефективність знищення бур’янів. Така система дозволяє економити до 90% гербіцидів, що не тільки береже кошти фермерів, а й підвищує екологічність вирощуваних продуктів. Зараз система успішно працює з культурами, при вирощуванні яких потрібно дотримуватися досить великий інтервал між рослинами.