АІ в бізнесі

Ізраїльський стартап SeeTree: комплексний підхід до вирощування продуктивних і здорових дерев

Израильский стартап SeeTree: комплексный подход к выращиванию продуктивных и здоровых деревьев
Фото: seetree.ai

Засновниками проекту SeeTree стали ізраїльський військовий Ісраель Талпаз (Israel Talpaz) і підприємець Барак Хачамов (Barak Hachamov). З серпня 2017 року компанія відкрила офіси у Каліфорнії та Бразилії, і зараз налічує 40 співробітників, серед яких агрономи і фахівці у сфері штучного інтелекту.

Як працює SeeTree?

Якість даних, зібраних виробниками сільськогосподарських культур, іноді залишає бажати кращого. Тому застосування штучного інтелекту для збору і аналізу даних в агротехнічному секторі повністю виправдовує себе, незважаючи на витрати.

В основу SeeTree покладена концепція “точного землеробства” – популярний сучасний підхід до ведення сільського господарства, заснований на максимально економному використанні водних і енергетичних ресурсів. Такий підхід є актуальним для фермерів, які працюють з багаторічними культурами, але для його здійснення потрібна потужна технологічна основа. Робочі інструменти SeeTree це штучний інтелект, давачі аналізу ґрунту і повітря, мережа дронів для спостереження за деревами і спеціальний дистанційно керований транспорт для збору деяких даних.

SeeTree – це інтелектуальна мережа, яка поєднує інструменти ШІ з моніторингом на місцевості. Система виконує аналітику даних: рівень вологості землі, її родючість, ступінь врожайності кожного конкретного дерева та інше. Для такого аналізу нейронна мережа складає спеціальну карту здоров’я дерева. У карті фіксується вік, перенесені захворювання (якщо вони були), врожайність за певний період, ступінь розвитку кореневої системи й інші біологічні показники.

На підставі наявної інформації штучний інтелект видає фермеру рекомендації по графіку зрошення, рекомендованому температурному діапазону, ступеню вологості ґрунту, на якому росте дерево. Також система видає сповіщення про зміни, які відбуваються у структурі дерева, і проводить тестування, щоб зрозуміти, чи ефективні існуючі способи догляду.

Комбінація ШІ та мережі дронів використовується для відстеження зростання і розвитку кожного дерева. Незважаючи на можливості штучного інтелекту і нейронної мережі глибокого навчання, команда експертів слідкує за роботою системи. Крім того, безпосередньо на фермах працюють агрономи, перевіряючі показники ґрунту – вологість, наявність хімікатів, закислення та інші параметри. На підставі результатів дистанційного зондування, роботи дронів і людей робиться висновок про стан дерев, а власник ферми отримує актуальні і перевірені дані.

Розробники SeeTree переконані, що вирощування фруктів з використанням їх системи (або аналогічних) задовольнить постійно зростаючу потребу країн у продовольстві. За попередніми підрахунками, до 2050 року світу буде потрібно на 70% більше продуктів харчування, ніж у наші дні. Інструменти аналітики і спостереження, які використовуються експертами SeeTree, дозволять отримувати врожаї більшого обсягу не тільки на фермах середнього і великого розміру (більше 100 га), але і на малих ділянках.