АІ в бізнесі

Іспанська компанія Software Delsol ввела чотириденний робочий тиждень

Іспанська компанія Software Delsol ввела для своїх співробітників чотириденний робочий тиждень. Мета нововведення – підвищення продуктивності без зниження заробітної плати. Більшість співробітників Software Delsol тепер працюють з понеділка по четвер або з вівторка по п’ятницю, обслуговуючи 53 тисячі клієнтів компанії як в Іспанії, так і в інших країнах Південної Америки.

Чотириденний тиждень став можливим завдяки найму 25 нових співробітників. Ця оптимізація складу персоналу дозволила скоротити кількість робочих годин на тиждень з 40 до 36 взимку і до 28 влітку. І хоча ідея чотириденного робочого тижня існує давно, вона тільки набирає популярності в Іспанії та інших країнах світу: роботодавці з Фінляндії і Нової Зеландії провели кілька експериментів, які, на жаль, виявилися невдалими. А ось в Японії графік був прийнятий вельми позитивно, прикладом стало місцеве представництво Microsoft, продажі якого збільшилися на 40%.

Фулженсіо Мессегер (Fulgencio Messeguer), генеральний директор Software Delsol заявив, що більше найкоротший робочий тиждень виявилася випробуванням для компанії, оскільки в країні не було успішного досвіду використання такого робочого графіка і закону, що регламентує подібну ініціативу. Нововведення є глобальним кроком на шляху розвитку компанії Software Delsol і оптимізації людських ресурсів.

Кілька років тому керівництво фірми прийняло рішення знизити навантаження співробітників в другій половині дня, а в останній робочий день тижня було прийнято проводити зустріч колективу в неформальній обстановці. Штаб-квартира компанії розташована в науково-технічному парку Geolit ​​і розроблена з урахуванням дозвілля і продуктивності персоналу. Тут є зони обслуговування клієнтів, а також лаунж-зони, дивани для відпочинку персоналу, тренажерний зал, тенісний корт і відкритий басейн.

Співробітники Software Delsol отримують безкоштовні обіди, компанія пропонує стипендії, медичну страховку і можливість працювати на дому, сприяючи знаходженню оптимального балансу співробітника в роботі та особистому житті. Щорічно роботодавець гарантує підвищення зарплати на 3,2%, що само по собі є безпрецедентним умовою для ринку праці Іспанії.

Чи впливає чотиригодинний тиждень на продуктивність персоналу? Безумовно. За словами пана Мессегера, співробітники відчувають себе краще, працюють якісніше і з більш високими показниками продуктивності. Крім того, фірма зменшує забруднення навколишнього середовища (оскільки персонал менше користується особистими автомобілями), а також економить ресурси – електроенергію, воду, газ. Ступінь задоволеності клієнтів послугами Software Delsol становить 90,28%, і керівництво компанії планує утримувати цей показник. Керуючі співробітники стверджують, що більш короткий тиждень призводить до меншої кількості пропусків і підвищенню лояльності персоналу при одночасному залученні висококваліфікованих кадрів.