Розумне місто

Інтернет-журнал PCMag розповів, які гаджети для смарт-будинків найпопулярніші

Видання PCMag провело серед передплатників опитування під назвою Readers Choice Awards 2019, що стосується внутрішнього оснащення «розумних» будинків. По суті, будь-яка будівля сьогодні може стати «розумним» при наявності певної кількості гаджетів і сучасних технологій. У список найбільш затребуваних пристроїв побутового призначення увійшли:

  • термостати;
  • розетки;
  • замки;
  • освітлювальні прилади.

У категорії «розумне» освітлення власники будинків віддають перевагу серії освітлювальних приладів Philips Hue. Крім здатності регулювати інтенсивність світіння, вони також вміють змінювати колір. Ще одна популярна розробка – Kasa від TP-Link. Ці розумні лампочки і вимикачі функціональні і виглядають незвично.

Користувачі гаджетів також оцінили зручність голосового управління освітленням за допомогою Alexa, Google Assistant або Siri. Частина респондентів згадала інтелектуальні освітлювальні прилади Lutron.

«Розумні» термостати Ecobee Smart – популярна функціональна розробка для регулювання температури повітря та інших показників всередині будинку. Крім Ecobee, популярними брендами були визнані Google Nest і Honeywell. Ecobee виявився найпростішим, а Honeywell найскладнішим в установці. З плюсів гаджета власники будинків відзначили наявність мобільного додатка і простоту використання. Всі три пристрої реагують на голосові команди і відмінно регулюють температуру.

Розетки і вилки – обладнання, специфічне щодо модернізації, але і тут виробникам вдалося зробити неможливе. «Розумні» розетки та штекери Kasa від TP-Link адаптують будь який підключений пристрій до управління через смартфон або планшет. Навіть вийшовши з дому, користувач може відключити розетку. Крім того, вони, як і термостати, реагують на голосові команди.

Найактуальніший тренд останнього року – «розумні» замки. Аудиторія PCMag виділила August та Schlage. Ці пристрої потрапили в рейтинг кращих смарт-пристроїв для будинку, завдяки простому налаштуванню і легкому доступу. Смарт-замок контролює хто і коли увійшов в будинок і вийшов з нього. За допомогою такого обладнання можна безперешкодно відкрити двері кур’єру, щоб він залишив цінну посилку всередині, а не біля входу в будинок, як це прийнято в США.

Доступна функція надання доступу в певні дні, наприклад, так в будинок потрапляє покоївка або кухар і т.д. При спробі відкрити двері або вхід за допомогою коду, інформація миттєво потрапляє на смартфон власника будинку. Працюють замки різних брендів по-різному, наприклад, August виглядає як внутрішня поворотна ручка, а Schlage містить слот для ключів і цифрову клавіатуру.

«Розумні» замки затребувані серед тих, хто здає в оренду особисту власність на сайтах на кшталт Airbnb або VRBO. Не менш затребуваними гаджетами респонденти вважають дверні дзвінки Ring, які цінуються за простоту використання, швидке управління з мобільного додатка і цілодобову технічну підтримку.