АІ в бізнесі

Індія та USQ запускають проект зі зміни клімату

Засуха, Изменение климата, Індія, Сельское хозяйство

Дослідники Університету Південного Квінсленда (USQ) співпрацюють з Індією в проекті зі зміни клімату. Вчені мають намір використовувати свій досвід, щоб допомогти індійським фермерам впоратися з наслідками кліматичних трансформацій. Сільське господарство Індії – джерело життєвої сили індійської економіки, але в даний час сектор знаходиться під загрозою, оскільки щорічно мільйони фермерів стикаються з безпрецедентними наслідками посухи.

Доцент Равінеш Део (Ravinesh Deo), провідний фахівець USQ в області штучного інтелекту, в наступному році відправиться до Індії для роботи з ключовими вченими в Національному інституті гідрології. Део був удостоєний премії австралійсько-індійського фонду стратегічних досліджень, оголошеної Австралійською академією наук. Спеціаліст очолить проект з вивчення того, як новітні технології штучного інтелекту використовуються для управління посухою і водними ресурсами.

У дослідженні задіють сучасні алгоритми глибокого навчання, а також набори супутникових даних і інформацію про попит на воду в Індії. Все це необхідно для прогнозування ситуації в індійських регіонах і містах. В даний час сільське господарство країни поглинає близько 90% річної кількості опадів в Індії, і показник не є стійким.

В умовах високого рівня посухи можна говорити про дефіцит рідини для поливу, фактично мова йде про діагностику водної кризи, – підкреслив доцент Део. В рамках співпраці з австралійським USQ індійські вчені зможуть прогнозувати оптимальну кількість води, яка потрібна для поливу, а також передбачити сезонну посуху в кожному регіоні. Така діагностика стала можливою завдяки застосуванню технології штучного інтелекту.

Експерти підкреслюють, що основна мета співпраці – розробка моделей AI для майбутніх екстремальних кліматичних явищ, щоб сектори водопостачання і сільського господарства могли підвищити стійкість до впливу змін клімату, адаптуватися до зростання населення і можливих наслідків коливань всіх соціальних факторів. У планах Део: моделювання водних ресурсів, яке принесе користь не тільки Індії, а й Австралії, а також створення нових дослідницьких зв’язків, які зміцнять співробітництво двох держав.

У Австралії з Індією є спільні інтереси, і загальні проблеми в галузі водокористування, сільського господарства та аграрної промисловості. Найбільш поширені кліматичні загрози – це посуха і підвищення середньорічної температури. Вони створюють неймовірне навантаження на водні системи і з часом ситуація тільки погіршуватиметься, заявляють експерти. Необхідно запобігти критичній ситуації до того, як вона виявиться незворотною, а також розробити ефективний спосіб боротьби з посухою. У співпраці з Національним інститутом гідрології і доктором Раджендра Пандея (Rajendra Pandey) Равінеш Део сподівається вирішити всі поставлені завдання.