Здоров'я

IBM Watson Health інвестує 50 мільйонів доларів у охорону здоров’я

Компанія IBM Watson Health оголосила про інвестування 50 мільйонів доларів в дослідження в сфері охорони здоров’я. В рамках співпраці передбачена підтримка двох академічних організацій і 10-річний план по просуванню технології штучного інтелекту в медицині.

Бізнес-підрозділ IBM буде співпрацювати з Університетом Бригама і Жіночої навчальної лікарнею при Гарвардській медичній школі в Бостоні (США, штат Массачусетс), а також Медичним центром Університету Вандербільта в Нешвіллі (штат Теннессі). Очікується, що дослідження покажуть, чи може штучний інтелект зробити більш якісним використання електронних медичних карт і інформації про претензії пацієнтів. В ході них також буде проаналізовано досвід лікарів, якість обслуговування пацієнтів, і всі оптимальні засоби застосування технології AI.

За даними Acumen Research and Consulting, до 2026 року світовий ринок штучного інтелекту на ринку охорони здоров’я досягне більше 8 млрд. доларів США, а в прогнозованому періоді з 2019 до 2026 рр. він збільшиться в середньому на 49,7%. Кью Рі (Que Rie), доктор медичних наук, віце-президент і директор з охорони здоров’я в IBM Watson Health, підкреслив, що співпраця з провідними медичними установами США – це найкращий спосіб просуватися вперед і приймати практичні рішення, які будуть корисні для усунення найбільш глобальних проблем охорони здоров’я.

За повідомленням Американської медичної асоціації, сучасні медики витрачають в середньому дві години на день на роботу з електронними медичними картками і заповнення інших документів. Штучний інтелект є тією трансформаційною технологією, яка найбільш ефективна для усунення подібних проблем і реорганізації діяльності лікарів. Практичне застосування AI дозволить демістифікувати роль ШІ в медицині і швидко отримати хороші результати роботи нейромережі.

Компанія IBM заявила, що всі здійснені в рамках партнерства проекти будуть спрямовані на практичне застосування ШІ для більш якісної роботи з пацієнтами, поліпшення робочого процесу і якісного розуміння взаємодії людини і комп’ютерних систем.