Розумне місто

IBM використовує AI для розділення відходів і переробки сміття

IBM использует AI для разделения отходов и переработки мусора

Програма Extreme Blue Internship – це сучасний спосіб боротьби з проблемою змішаного сміття. При погляді на будь-який сміттєвий контейнер в будь-якій країні нерідко можна помітити, що в ньому зібрані найрізноманітніші види відходів, від картону до пластика або залишків їжі.

IBM розробив спеціальну технологію – систему сортування сміття Wastenet, в якій застосовуються можливості штучного інтелекту. ШІ показує, в яку корзину слід покласти той чи інший вид відходів. Самі розробники називають свою технологію «помічником по сміттєвого відра». Користувачеві досить потримати предмет біля спеціального сканера у сміттєвий кошик, щоб система показала, до якого типу сміття від відноситься. Чим частіше використовується цей пристрій, тим краще воно розпізнає елементи і правильно визначає, де вони повинні знаходитися.

Зараз Wastenet тестується в центрі дикої природи Marwell недалеко від Вінчестера, за інформацією дослідницької групи проблема з сортуванням сміття там – звичайна справа. Артур Берклі (Arthur Berkley), один з учасників дослідницької групи і студент Оксфордського університету, повідомив, що відвідувачі зоопарку часто помилялися в тому, в який бак покласти відходи. Відповідно, інші відвідувачі бачили, що сміття змішане, і продовжували класти його в будь-контейнери. Компанія Marwell Wildlife сама виступила ініціатором сортування сміття. Керівництво зоопарку хотіло спонукати відвідувачів взяти участь у поділі відходів. Раніше даний природно-розважальний об’єкт вже співпрацював з IBM: датчики в вольєрах з тваринами фіксували температуру і кількість енергії, необхідної для обігріву. Так адміністрація установи скорочувала витрати електроенергії.

Процес сортування сміття не тільки корисний з точки зору турботи про навколишнє середовище, але і економічно вигідний – утилізація змішаних відходів обходиться компаніям дорожче, ніж переробка тих, що вже відсортовані. В даний час система Wastenet збирає дані з території всього зоопарку, щоб допомогти персоналу установи визначити, які контейнери найчастіше використовуються і, відповідно, як їх розташувати найбільш вигідним чином.