Здоров'я

Huawei тестує Track AI – програму для виявлення порушень зору у дітей у ранньому віці

Компанія Huawei створила інструмент для активного використання ШІ у медицині: програму Track AI, яка дозволить лікарям відстежувати зорові порушення у дітей молодшого віку. Поки що додаток працює через комп’ютер, пов’язану з ним систему штучного інтелекту і смартфон.

За статистикою, представленою Всесвітньою організацією охорони здоров’я, 80% порушень зору у дітей можна запобігти, якщо діагностувати їх на ранній стадії і відразу після діагностики вжити заходів щодо усунення проблеми (вправи для очей, фармакологічне лікування і т.д).

Для боротьби з дефектами зору Huawei рекомендує використовувати Track AI – програму, яка є частиною DIVE, пристрою для інтегрального візуального огляду на Huawei Matebook E. Дані з комп’ютера надходять на смартфон Huawei P30 зі спеціальним чіпом для обробки даних, зібраних штучним інтелектом.
Застосовуючи програму Track AI, офтальмологи всього світу зможуть завжди мати під рукою портативний і доступний пристрій для перевірки зору у дітей молодшого віку. У світі налічується 19 мільйонів дітей з порушеннями зору. Половина з усіх випадків сліпоти у дитячому віці піддається лікуванню, а за допомогою профілактичних заходів сліпоти можна уникнути. Виявити зорові порушення може тільки профільний фахівець – дитячий офтальмолог, але навіть тоді комунікація з маленькими дітьми ускладнюється, тому що до 2-3 років деякі пацієнти зовсім не розмовляють, а значить не можуть детально описати те, що їх турбує.

Track AI дозволить навіть недосвідченим офтальмологам ідентифікувати зорові порушення у дітей, починаючи з дитячого віку. Основна мета проекту – створити світ, у якому поняття «дитяча сліпота» зникне назавжди.

Як це працює?

Діагностична система складається з трьох ключових елементів:

  1. приладів DIVE Medical для комплексного візуального огляду, що відстежують реакцію на різні візуальні подразники;
  2. ШІ-системи HiAI Huawei, вбудованої в платформу DIVE, яка оцінює не тільки якість зорової функції, а й виявляє патологію;
  3. смартфона HUAWEI P30, який використовується у якості інтерфейсу для аналізу реальних даних, оцінки порушень зору дитини і видачі рекомендацій по корекції.

Програмне забезпечення DIVE від Huawei встановлено на комп’ютерах Matebook E, на яких пацієнт може спостерігати різні візуальні стимули для перевірки зорових функцій. Монітори відстежують рухи очей пацієнта, а зібрана інформація надходить на смартфон Huawei P30, оснащений чіпом Kirin 980. Цей давач обробляє дані, зібрані штучним інтелектом, використовуючи два блоки нейронної обробки. При цьому для роботи системи не потрібний Wi-Fi, оскільки вона отримує і обробляє дані в реальному часі. Смартфон, на який передається інформація про стан зорової системи, використовує алгоритм HiAI і платформу Google TensorFlow з відкритим вихідним кодом для визначення потенційних ознак порушень зору.

В даний час проект діє у тестовій версії в Китаї, Мексиці, ОАЕ, Іспанії і Великобританії. Як тільки буде зібрано достатню кількість даних, розробники почнуть навчання нейронної мережі, а у майбутньому створять прототип першого пристрою з такою ж функцією. Планується, що перший робочий прототип такого діагностичного апарату на базі ШІ надійде на ринок у 2020 році.