АІ в бізнесі

HR-тренди 2020 року: дружня атмосфера і навчання

В кінці 2019 року інтернет-видання SmartBrief провело опитування читачів чотирьох популярних інформаційних бюлетенів, щоб визначити їх професійні пріоритети на 2020 рік, а також опублікувало прогноз редактора міжнародного рекрутингового агентства Workforce, Кано Намахо (Kanoe Namahoe) на майбутній рік про те, які тенденції в HR будуть найбільш актуальними.

Читачі сайту визнала головними якостями лідерство і моральний стан співробітників. Найбільш небажаним фактором на робочому місці було назване токсичне середовище. Кращий роботодавець, на думку респондентів, це той, який підтримує колектив і перешкоджає прояву дискримінації або неповаги в команді. Експерти Workforce підкреслюють, що поліпшення робочого клімату – головний пріоритет для роботодавців у 2020 році. Також очікується зростання популярності ініціатив, які відкриють співробітникам можливості для зростання, наприклад, програми лідерства, курси підвищення кваліфікації, а також оздоровлюючі заходи, наприклад, заняття йогою в обідню перерву або персоналізовані програми страхування.

В опитуваннях велику кількість голосів респонденти віддали питанням підвищення залученості в робочий процес, а також програмам розвитку лідерства і запобіганню домагань. HR-фахівці повинні розробити власну стратегію впливу на персонал, а допомагають в цьому програми розвитку і постійне навчання, контакт з співробітниками. Роботодавці віддають першорядне значення запобіганню неправомірних дій співробітників. Це єдина вимога керівників компаній будь-яких масштабів. Також для них важливо знати, як ведуть діяльність конкуренти, як вони вирішують виникаючі проблеми.

У останніх п’ять років в сфері HR активно використовують технології штучного інтелекту і різні додатки на його базі. Поки що навіть великі компанії поетапно інтегрують ШІ, а віртуальну реальність використовують в навчальних цілях (навчання, імітація реальних ситуацій, особливо, в сфері обслуговування або складського господарства, обліку). Фахівці Workforce одностайні в думці, що успіх будь-якого бізнесу залежить від складу колективу, загального робочого клімату, співробітники повинні підтримуватися позитивною мотивацією – заохочення за успіхи, підтримка при невдачах.