АІ в бізнесі

HR-стартап nTalents: ШІ відбирає співробітників за ступенем розвитку їх когнітивних навичок

Софт скилл, Стартап, Технологии HR

Згідно зі звітом LinkedIn про глобальні тенденції ринку праці у 2019 році, навички міжособистісного спілкування стануть однією з найбільш важливих тенденцій в HR-індустрії. В Індії 95% фахівців мають високі комунікативні навички, ці якості мають вирішальне значення при прийомі на роботу. Стартап з Бангалора – nTalents – допомагає великим компаніям знаходити підходящих кандидатів на вакансії на основі психологічного і когнітивного профілю здобувачів.

Розробниками стартапу є індійці Мьянк Шарма (Mayank Sharma), Дипіка Ану (Deepika Anu) і Варун Нарула (Varun Narul).

Як працює система відбору кандидатів?
Алгоритм, розроблений інженерами, аналізує поведінку співробітника, наприклад, розпізнає обличчя, часто вживані слова, тон голосу і настрій, а також мікроміміку. Для тестування здобувача nTalents пропонують спеціальну гру. В ході гри користувач обирає стратегію поведінки, завдяки якій можна оцінити його навички міжособистісного спілкування.

Система ШІ визначає настрій і психічний стан претендента набагато точніше, ніж це може зробити фахівець HR-департаменту. У пропонованих програмах оцінювання nTalents представлений комплексний профілювальник BPC (Behavioural – поведінковий, Psychometric – психометричний і Cognitive – когнітивний). Під час перевірки кандидат проходить онлайн-сесію тривалістю 45-50 хвилин, в результаті фахівці отримують доступ до BPC-профілем. Цей профіль – свого роду когнітивна карта, створена системою штучного інтелекту. Оскільки машина безстороння, вона об’єктивно аналізує кожного кандидата: виключені особисті симпатії чи антипатії, а також расова або гендерна дискримінація.

Стартап nTalents був заснований у квітні 2017 році. У рік заснування він отримав гранти від компаній Goldman Sachs і IIT Delhi, кошти пішли на розробку ШІ-продукту. Перший прибуток почав надходити у травні 2018 року, і тоді ж стартап отримав додатковий грант від індійської неурядової організації Eklavya Foundation, що спеціалізується на проектах у сфері освіти. У вересні 2018 року nTalents отримала стартовий раунд фінансування від Niti Aayog і бангалорскої компанії NSRCEL, і змогла збільшити продажі AI-рішення.

В даний час nTalents співпрацює з такими підприємствами, як Emcure Pharma, Brinton Pharma, KLAY Preschools, Religare Insurance, Peps Industries і іншими. Компанія займається пілотними HR-проектами на таких підприємствах, як HDFC, Cafe Coffee Day, Eurokids, Oyo Rooms, ACT Fibernet, Chai Point і Freshworks. З моменту запуску стартап збільшив свій прибуток на 44%. За 2019 фінансовий рік nTalents отримала прибуток у розмірі 50 млн. рупій (760 тис. дол. США), а до кінця фінансового 2020 року планує збільшити дохід до 80-90 млн. рупій (1,2 млн. дол. США). Для розробки нових продуктів і зміцнення бізнесу в майбутньому кварталі стартап планує залучити ще 500 тис. дол. Зараз експерти займаються вивченням Азіатсько-Тихоокеанського ринку праці, який, на їхню думку, є перспективним середовищем для впровадження комерційних ШІ-рішень.

За прогнозами аналітиків, до 2021 року на HR-технології буде витрачатися 34 млн. дол. на рік. Тому у стартапів на кшталт nTalents є всі шанси для зростання і підвищення цінності послуг, які вони надають.