Інтелектуальні машини

Hoobox Robotics представила “The Wheelie” – віртуального помічника для людей з паралічем

Фото:hoo-box.com

Для установки комплекту потрібно всього сім хвилин. У набір входить бортовий комп’ютер, 3D камера від Intel з функцією розпізнавання емоцій, яка розташовується навпроти особи, що сидить, давач руху, а також спеціальний “розумний” пристрій, що передає інформацію з камери і перетворює вираз обличчя в команду для руху в обраному напрямку. Цей пристрій замінює звичайний джойстик електричних інвалідних крісел, за допомогою якого пересуваються люди з частковим паралічем. Навіть при повній нерухомості кінцівок користувач зможе переміститися туди, куди необхідно. Крім “розумної” камери, програма використовує інструмент комп’ютерного зору OpenVINO і процесори Core від Intel.

Вперше 3D камеру Intel RealSense застосував для установки в інвалідне крісло доктор Пауло Гургел Піньеру – генеральний директор Hoobox Robotics.
Дослідження обладнання проводилися в Бразильському національному університеті. В даний час випробування першої партії “The Wheelie” тривають в США: в них бере участь 60 осіб.

Вчені повідомили, що більшість людей з інвалідністю, які пересуваються на візках, вважають за краще використовувати посмішку для зупинки, а поцілунок (складання губ “трубочкою”) – для руху вперед. За допомогою “The Wheelie” користувачі відправляють в систему управління 400 мімічних сигналів і долають в день близько півмилі (800 метрів).

“The Wheelie” призначений, перш за все, для людей з повним або частковим паралічем кінцівок. Система розпізнає до 10 виразів обличчя, наприклад, насуплені або підняті брови, поцілунок, підморгування. Користувач сам вирішує, який вираз обличчя використовувати в якості сигналу для переміщення в різних напрямках.

Більшість стандартних електричних інвалідних колясок обладнані ручними джойстиками, але такий спосіб управління підходить не всім людям з інвалідністю. У деяких моделях крісел передбачені спеціальні датчики для передачі м’язового імпульсу до рухового пристрою. Всі ці крісла були непридатні для користувачів з повною нерухомістю тіла нижче шиї. Але тепер завдяки “The Wheelie” паралізовані нижче особи або шиї люди можуть керувати колясками самі, без допомоги асистентів.

У Hoobox Robotics переконані, що технологія розпізнавання осіб втрачає свою цінність без визначення самопочуття і настрою людини. Тому крім зчитування міміки розробники навчили систему “The Wheelie” виявляти м’язові спазми, сонливість, ступінь впливу седативних препаратів і то, чи відчуває користувач біль. Подібний метод інтелектуальної діагностики вже застосовується в лікарні Альберта Ейнштейна в Сан-Паулу (Бразилія).

Не тільки Hoobox Robotics застосовує можливості штучного інтелекту для підвищення якості життя людей з інвалідністю. Цього літа в Сінгапурі та Японії вперше були презентовані автоматичні крісла-коляски, створені вченими Гонконзького університету за підтримки IEEE Robotics and Automation Society. Дослідники адаптували звичайні коляски для подорожей в суворих погодних умовах, а також застосували інтелектуальні механізми для того, щоб людина, яка сидить в інвалідному візку, могла піднятися сходами.