Інтелектуальні машини

HoloLens 2 – оновлена ​​версія AR-окулярів від компанії Microsoft

З першого погляду HoloLens 2 приваблюють зміненим дизайном, відкидним козирком і набагато більшим комфортом, ніж у першій версії пристрою. За заявою Microsoft, основними змінами в гаджеті стали: збільшення поля огляду, вбудовані інструменти штучного інтелекту і пряме маніпулювання голографічними зображеннями (так, ніби користувач взаємодіє з фізичними об’єктами). Новинка була презентована 24 лютого на конгресі Mobile World у Барселоні.

В окулярах доповненої реальності присутня теплова камера і система регулювання для більш комфортного носіння. Відкидний козирок дуже зручний для користувачів, які носять окуляри з діоптріями. Орієнтовна вартість новинки без додаткового програмного забезпечення складе 3,5 тис дол. Окуляри можна використовувати в якості зовнішнього інтерфейсу для додатків Dynamics Remote Assist, Dynamics 365 і Dynamics Guides, вони підключені до всіх служб Azure. У Microsoft також повідомили, що до HoloLens 2 будуть мати доступ сторонні розробники. Крім того, у Microsoft є призначені для користувача пакети з HoloLens 2 і Dynamics 365 Remote Assist, вартість яких стартує від 125 дол. на місяць.

Технічні характеристики

Окуляри HoloLens 2 оснащені дисплеєм – прозорими голографічними лінзами. Дисплей оптимізується під положення очей. Пристрій обладнаний акселерометром, гіроскопом, магнітометром і камерою 8MP, яка може робити фото і записувати відео. Динаміки в AR-окулярах вбудовані, працюють за принципом просторового аудіо. Завдяки штучному інтелекту гаджет розпізнає людську мову, відстежує рухи рук і очей. HoloLens 2 розуміє голосові команди.

Інші опції пристрою: картографування, захоплення змішаної реальності, тобто, фото і відео можна змішувати з фізичним оточенням. На пристрої встановлена обчислювальна платформа Qualcomm Snapdragon 850, яка використовується, якщо необхідно виконати розрахунки (наприклад, на будівництві, виробництві, складальній лінії і т.д.). При активному використанні заряду батареї вистачає на 2-3 години, а зарядити HoloLens 2 можна через USB від будь-якого джерела електроживлення.

Стратегія HoloLens 2

Апаратне забезпечення було модернізовано настільки, щоб зробити його більш привабливим для керівників підприємств, а підписка на користування гаджетом – додатковий спосіб підвищити популярність пристрою. Основною перевагою HoloLens 2 є те, що оформити підписку і почати користуватися гаджетом можна за один день, вони не вимагають додаткових вкладень або спеціального обладнання для використання. На сьогоднішній день доступні пакети HoloLens 2 + Dynamics 365 Remote Assist за 125 дол. на користувача в місяць (1500 дол. на рік) з терміном дії 3 роки; і комплект віддаленого помічника HoloLens 2 + Dynamics 365 за 325 дол. в місяць (3900 дол. на рік) з терміном дії 1 рік. Комплект на 1 рік призначений для тих, хто хоче протестувати пристрій перед довготривалим користуванням.