Розумне місто

Hive Link – смарт-система контролю пересування для родичів і опікунів літніх людей

Компанія Centrica, що володіє British Gas, пропонує для приватних будинків, будинків для людей похилого віку, а також закладів, що займаються утриманням інвалідів та психічно хворих людей похилого віку систему давачів руху – Hive Link. Таке рішення полегшить діяльність родичів або медичного персоналу, що доглядає за літніми людьми.

Вартість послуги Hive Link складе 15 фунтів стерлінгів на місяць, додатково буде стягуватися одноразова плата за підключення у розмірі 150 фунтів стерлінгів. У цю вартість входить робота інженерів British Gas з встановлення давачів у приміщенні, де проживає людина, за якою доглядають, технічний супровід і консультації по роботі пристрою. Встановлення проводиться тільки з дозволу проживаючого у будинку пенсіонера або опікуна.

Облаштуванням і координацією роботи датчиків буде займатися відповідний підрозділ компанії – Centrica Hive. За словами керуючого директора Hive, Клер Майлз (Claire Miles), проблема догляду за літніми людьми та контролю їх безпеки актуальна у всьому світі. Можна не сумніватися у тому, що застосування давачів руху дозволить людям, які доглядають за близькими, спокійно займатися кар’єрою, своїм життям і одночасно контролювати стан літніх родичів.

Розробники підкреслили, що послуга Hive Link не скасовує необхідності догляду або відвідування літніх людей, і ні в якому разі не є заміною зустрічам. Основне завдання проекту: поліпшення якості життя людей похилого віку та підтримка контакту з ними.

За даними Фонду національного соціального страхування, у Великобританії налічується 7,6 млн осіб, які доглядають за одним або кількома літніми родичами. Така тенденція пов’язана з глобальним старінням населення, вона неминуча в умовах сучасної демографічної ситуації у країні. Після встановлення і активації системи, служба Hive Link фіксуватиме показники відкриття дверей і вікон, давачів руху і штекерних пристроїв (для фіксації частоти використання таких побутових приладів, як телевізор).

Сервіс Hive Link розроблений у партнерстві з компанією Carers UK, і вже протестований на контрольній групі. Всі пристрої працюють безшумно, у фоновому режимі. Інтелектуальний алгоритм програми безперервно обробляє дані, які надходять з давачів. Вся інформація відображається у простому інтерфейсі додатка Hive. Якщо людина, за якою доглядають, відхиляється від звичного маршруту, наприклад, ходить по дому вночі, залишає вхідні двері відкритими на занадто тривалий час і т.д., опікун отримує повідомлення на смартфон. Для вивчення звичок користувача системі потрібно близько тижня. За цей час фахівці технічної підтримки Centrica відстежують правильність роботи Hive Link і виправляють помилки, якщо це необхідно. Згодом сервіс стає більш надійним: збирає та аналізує більше даних, відправляючи повідомлення тільки тоді, коли це необхідно.