Розумне місто

Hellobike переводить Китай на екологічні батареї для електровелосипедів

У Китаї налічується 500 мільйонів користувачів електронних велосипедів. У зв’язку з популярністю послуги китайська транспортна платформа Hellobike створює спільне підприємство з Catl Battery і Ant Financial для побудови екологічної інфраструктури електронних велосипедів і акумуляторів до них. Вартість партнерства вже оцінили у 145 мільйонів доларів. За заявою учасників, їх союз спрямований на створення мережі послуг із заміни акумуляторних батарей в електронних велосипедах, яка задовольнить поточний попит на таку послугу, як зручні та безпечні поїздки на роботу.

У Китаї вимоги до цього виду транспорту постійно видозмінюються. Згідно з інформацією Hellobike, індустрія акумуляторів для електронних велосипедів в даний час не може задовольнити всі вимоги пасажирів. Мільйони китайців, які працюють в службах доставки, використовують електробайки для переміщення по місту, крім цієї соціальної групи є величезна кількість громадян, які обрали цей транспортний засіб в якості зручного способу для поїздок на роботу. Велосипед дозволяє не залежати від пробок на міських дорогах, а для педантичних китайців це має важливе значення.

У 2017 році загальна потужність акумуляторів, необхідних для всіх проданих електронних велосипедів, склала 122 гігават, що приблизно у 3,5 рази більше, ніж кількість вироблених транспортних засобів. При цьому менше 10% всіх існуючих акумуляторів відповідали новим національним вимогам по екологічності. Представники Hellobike підкреслили, що більшість користувачів мають обмежений доступ до безпечних батарей або надійних зарядних станцій. Батареї часто заряджаються у небезпечних умовах, що призводить до пожеж. До того ж, 90% використовуваних у даний час батарей є свинцево-кислотними, а тому становлять небезпеку для навколишнього середовища.

Партнерство транспортної компанії Hellobike, Catl Battery і Ant Financial дасть життя новим, більш екологічним, раціональним і безпечним рішенням. Батареї будуть зберігатися на захищених від крадіжок станціях і безпечно заряджатися у встановлених для цього місцях. Власники або орендарі електронних велосипедів зможуть використовувати нові станції для заміни виряджених батарей на повністю заряджені. З появою нового національного стандарту перехід на більш безпечні електробайкі з акумуляторним живленням прискориться.

В даний час сервісні служби Hellobike вже замінюють батареї на частини електронних велосипедів. Планується, що мережа послуг задовольнить потребу китайців в доступному і безпечному громадському транспорті. Виробником екологічних літієвих автомобільних батарей нового покоління є компанія Contemporary Amperex Technology Co Ltd (Catl). За заявою виробника, такі пристрої більш довговічні, мають більший ресурс зарядів і працюють довше, ніж ті, які реалізують конкуренти.

Учасник партнерської програми, компанія Ant Financial, взяла на себе обов’язок щодо інформування користувачів електронних байків про появу нової послуги. Фактично вона повинна спонукати 1 мільярд осіб перейти на нову транспортну мережу. Для оплати сервісу китайцям пропонують використовувати сервіс Alipay. Послуга доступна у 360 містах Китаю. За підрахунками аналітиків, за останні 2,5 року користувачі здійснили понад 12 мільярдів поїздок на транспортних засобах Hellobike.