Освіта

Hello World Kids впроваджує в Йорданії програмування для дітей

У Йорданії успішно функціонує онлайн-платформа Hello World Kids, мета якої – навчання дітей програмуванню, розвиток інтересу до інформаційних технологій і формування алгоритмічного мислення. Платформа пропонує юним «студентам» спеціально винайдену для швидкого навчання мову програмування SmoothY. Вивчаючи її, школярі в ігровій формі вирішують досить складні завдання, а мотивують їх до цього бали і нагороди, які вони отримують, працюючи на онлайн-платформі.

Засновником стартапу є Ханан Хадер (Hanan Khader), жінка-підприємець, у 2013 році визнана Бюро у справах освіти та культури США лідером за технологіями в організації TechWomen. Ця ініціатива об’єднує фахівців в області науки, технологій, інженерії та математики з США, Африки, Центральної і Південної Азії і Близького Сходу. Саме Ханан розробила і запровадила навчальну програму і запустила платформу Hello World Kid, завдяки якій діти вчаться програмувати і створювати комп’ютерні та мобільні додатки з самого раннього віку.

У 2018 року навчальні плани програми були в якості факультативу впроваджені в державні і приватні школи Йорданії. На думку пані Хадер, навички програмування мають критично важливе значення як для хлопчиків, так і для дівчаток, ці знання в майбутньому знадобляться їм для здорової конкуренції на ринку праці.

Експерти McKinsey підкреслюють, що автоматизація і технології штучного інтелекту приведуть до зникнення 800 млн. робочих місць в усьому світі до 2030 року. І одночасно з цим існує гостра нестача програмістів, тільки в США в даний час існує 1 млн. вакантних місць. За словами Ханан Хадер, кодування вчить дітей швидше справлятися з поставленими завданнями, критично мислити і скоріше освоювати комп’ютерну техніку. Спеціаліст підкреслює, що програмування потрібно вивчати не у відриві від інших предметів, а як допоміжний навик для вирішення найрізноманітніших проблем.

Сьогодні, завдяки платформі Hello World Kids, у 82 державних і 50 приватних школах Йорданії дітям викладають програмування, курси вивчення кодування в цілому пройшли 35 тисяч чоловік. Протягом наступних п’ять років курс програмування буде введений у державну освітню програму.

Навчання відбувається через HelloCode – інтерактивну онлайн-платформу, заповнену історіями, мультфільмами, піснями та іграми з елементами мови програмування SmoothY. Ця мова програмування була розроблена спеціально для дітей, в ній використовується спрощений синтаксис і алгоритми. Її легко зрозуміти, але при цьому логічна структура така ж, як і загальні принципи інших мов. За допомогою SmoothY діти створюють власні програми та прості комп’ютерні ігри. Базовий, початковий курс HelloCode Juniors 1 призначений для дітей віком від 5 до 7 років. Наступна частина курсу, Juniors 2, розрахована на школярів від 8 до 12 років. До моменту закінчення другої частини, діти знають концепцію і семантику мов програмування, створюють програми зі складною структурою.

Ідея створити онлайн-платформу для вивчення програмування з’явилася у Ханан Хадер, коли її 10-річна донька поскаржилася, що уроки інформатики та комп’ютерної техніки в школі дуже нудні. Так розробник прийшла до ідеї спрощення концепції кодування для того, щоб її могли зрозуміти навіть діти. ІКТ вчить, як використовувати програми, а програмування – як їх створювати, підкреслює експерт.