АІ в бізнесі

Google Brain презентувала AI Transformation Playbook – керівництво-інструкцію по ШІ для бізнесу

Фото: internetofbusiness.com

Співзасновник Google Brain і колишній головний науковий співробітник Baidu AI Ендрю Енг (Andrew Ng) оголосив про випуск AI Transformation Playbook 13 грудня. За словами Енга, Playbook – це унікальний інструмент, за допомогою якого власники бізнесу зможуть розібратися в тому, як правильно розвивати компанію в епоху штучного інтелекту.

Як повідомив Енг в інтерв’ю інтернет-виданню VentureBeat, AI Transformation Playbook містить найбільш корисну інформацію з питань штучного інтелекту, яка була використана при створенні Google Brain і Baidu, і вона стосується не тільки програмного забезпечення, але і комунікативних стратегій компанії.

Енг вважає, що керівники підприємств, які розвивають інструменти AI в корпоративному та виробничому середовищі, стикаються з проблемами і роблять помилки. Неправильне керування великими обсягами даних і викривлене розуміння можливостей штучного інтелекту з великою ймовірністю призведе до невдачі в бізнесі.

AI Transformation Playbook містить п’ять основних розділів, присвячених перетворенню рядового бізнесу в компанію, засновану на штучному інтелекті:

  1. Запуск пілотних проектів для отримання стимулу до подальших дій.
  2. Створення власної AI-команди.
  3. Забезпечення надання інформації про штучний інтелект для співробітників компанії, навчання персоналу.
  4. Розробка стратегії AI.
  5. Робота з внутрішніми і зовнішніми комунікаціями.

Для керівників і старших лідерів бізнесу в AI Transformation Playbook передбачений 4-годинний курс навчання. Програма курсу: базове розуміння штучного інтелекту у бізнесі, вплив AI на корпоративну стратегію, приклади використання AI в суміжних галузях.

12-годинний курс навчання призначений для керівників підрозділів, завідуючих AI-проектами. Програма курсу: розподіл ресурсів компанії, відстеження прогресу роботи “розумних” програм, основні класи алгоритмів ШІ, управління системою.

Найтриваліший курс Playbook – 100-годинний, для інженерів, які безпосередньо взаємодіють з AI. Програма курсу: збір даних, навчання моделей ШІ, реалізація проектів, технічне розуміння machine learning та deep learning, побудова закритих систем даних та інше.

Крім випуску AI Transformation Playbook, Ендрю Енг займається освітньою діяльністю: він співзасновник платформи онлайн-навчання Coursera. На платформі представлений курс machine learning, розроблений Енгом. У 2018 році під його керівництвом було запущено інтернет-портал, deeplearning.ai, видано навчальний посібник по машинному навчанню, а також був заснований інвестиційний фонд АI Fund з бюджетом 175 мільйонів доларів. Мета фонду – підтримка стартапів в області штучного інтелекту.

В даний час на кошти фонду створена компанія Landing.ai, завданням якої є впровадження штучного інтелекту в малих підприємствам за допомогою SaaS-рішень, і профінансований Woebot – бот-компаньйон, що спеціалізується на поведінковій та когнітивній терапії.