Розумне місто

Гонконг запускає електронну систему ідентифікації e-ID

Керівництво спеціального адміністративного району Гонконгу (HK SAR) і Урядове відомство з інформаційних технологій (OGCIO) уклали контракт з Ping An Technology для створення системи персональних цифрових ідентифікаторів для громадян. Компанія є основним технологічним підрозділом китайського технологічного гіганта Ping An Group, що займається розвитком штучного інтелекту, хмарних технологій і блокчейна.

Уряд країни планує видати e-ID кожному жителю Гонконгу з метою просування нової моделі економічних послуг та формування електронної інфраструктури в системі «розумного» міста. Наявність персонального електронного профілю дозволить населенню проводити онлайн-транзакції у будь-якій державній фінансовій або громадській установі.

Згідно з умовами договору, компанія Ping An Technology надасть послуги зі створення, підтримки та обслуговування користувачів «категорії А» і «категорії В» (фізичні особи та підприємства) в електронній системі ідентифікації. Генеральний директор Ping An Technology Еріксон Чан (Ericson Chan) заявив, що проект спрямований на зміцнення і розвиток ідеї «розумного» міста в Китаї. Використана в проекті e-ID технологія Face Recognition інтегрована в комплексну платформу перевірки особистості – Ping An Pi. Платформа об’єднує відразу кілька функціональних можливостей, наприклад, розпізнавання голосу, перевірку достовірності документів, аналіз віку і пошук об’єкта в міському середовищі в реальному часі. Ping An Pi майже неможливо обдурити, адже перевірка проводиться відразу на декількох рівнях.

Рішення реалізується в двох варіантах: API-інтерфейс (15 на вибір) і SDK (пакет програм для розробки додатків). 15 онлайн-інтерфейсів API дозволяють швидко домогтися позиціонування особи в системі, вони захищені від підробки особистості, крім того, кожен має власну пошукову базу. Пакет SDK використовується для інтеграції і розробки додатків з підтримкою Face Recognition. Рекомендується застосовувати в комплексі з API. Тарифікація послуги можлива за двома варіантами: білінгова система (з урахуванням умов провайдера, яким користується компанія) і оплата за фактичне використання сервісу впродовж певного періоду часу.

За словами Еріксона Чана, в даний час платформа e-ID доступна для інтегрування не тільки на території Південно-Східної Азії, а й за її межами. Сфера застосування програми цифрової ідентифікації досить широка: онлайн-бізнес, безпека в метро, ​​аеропортах і на залізничних станціях, контроль особистості в бізнес-центрах і офісних будівлях, створення безпечного середовища в навчальних закладах.