Здоров'я

Gitex 2019: Du і Infervision представили «розумне» медичне ПЗ для лікарів

6 жовтня 2019 року на виставці Gitex в Женеві (Швейцарія) арабська компанія Du представила набір програмних рішень на базі штучного інтелекту, створений при співпраці з китайською компанією Infervision. Рішення призначені для радіологів та допомагають робити правильні діагностичні висновки про наявність туберкульозу у пацієнтів лікарень в ОАЕ. Компанія-партнер – Infervision – застосовує технологію глибокого навчання і штучного інтелекту як альтернативу традиційному скринінгу.

Раніше, в травні 2019 року, на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві Intervision провела презентацію програмного забезпечення для лікарів з діагностики раку легенів і інсульту. Компанія активно змагається з такими китайськими фірмами, як Deepwise, VoxelCloud і Huiyihuiying, і має намір розширювати масштаби своєї діяльності.

Туберкульоз – глобальна проблема країн третього світу, проте навіть в Китаї станом на 2018 рік було зареєстровано понад 1 мільйон випадків цього захворювання, при цьому рівень ефективності лікування склав 94%. Незважаючи на всі зусилля по поширенню технології, в країнах Африки подібний рівень лікування туберкульозу поки є недосяжним через обмежені можливості інфраструктури. Обов’язковою умовою застосування діагностичного програмного забезпечення від Infervision є наявність такого обладнання, як пристрої MI і Xray.

В даний час компанія продовжує роботу з надання повного циклу послуг на базі медичного штучного інтелекту, і фактично є першопрохідцем в даному напрямку в країнах, що розвиваються. Зараз ПЗ від китайської компанії використовують в 200 лікарнях по всьому світу, радіологічне обладнання з інтелектуальними рішеннями Infervision виконує 20 тисяч сканувань, що визначають наявність раку легенів або туберкульозу.

На Gitex 2019 експерти арабської компанії Du, крім існуючих розробок, представили інноваційну інтелектуальну систему для діагностики діабетичної ретинопатії, створену на ШІ-платформі від Infervision. Система автоматично аналізує зображення очей і менш, ніж за за одну хвилину видає медичний висновок. У співпраці з медичним стартапом Infermedica Du також представили чат-бота для первинної медичної допомоги. Використання бота скорочує кількість викликів швидкої, які не є невідкладними.

Зараз ОАЕ планують організувати для громадян постійний доступ до «розумного» медичного обслуговування. Жителі країни зможуть пройти комплексне обстеження і оцінити стан свого здоров’я. На підставі висновку системи AI пацієнт буде перенаправлений до профільного фахівця або терапевта.