Здоров'я

Geisinger і Medial EarlySign розробили ПЗ для виявлення хронічних захворювань

Наукова організація Steele Institute for Health Innovation, що належить компанії Geisinger, у співпраці з організацією Medial EarlySign розробили сервіс для виявлення на ранніх стадіях хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту і супутніх порушень. На рахунку Medial EarlySign, розробника і постачальника рішень в області машинного навчання і штучного інтелекту, безліч додатків для діагностики захворювань. Фахівці компанії адаптують технологію штучного інтелекту для виявлення прихованих патернів захворювань. Звичайне медичне обладнання без ШІ-складової не може виявити ці ознаки, а значить, пацієнт втрачає дорогоцінний час і приходить до лікаря через кілька років, вже з набором інтенсивних симптомів, які потребують комплексного і дорогого лікування.

У новому ПЗ для клінік, що спеціалізуються на гастроентерологічних порушеннях, буде використана технологія EarlySign LGI-Flag, яка аналізує зміни показників регулярних аналізів крові. Завдяки технології медики набагато раніше виявлять проблему і повідомлять про можливі наслідки пацієнта. В результаті такої попереджуючої діагностики пацієнт має можливість вибрати методи лікування, попередження розвитку захворювання.

EarlySign LGI-Flag працює на основі прогнозного алгоритму AlgoMarkers, який фільтрує мільйони записів з електронних медичних карт пацієнтів (EHR). Фактично – це 10 і більше років історії ведення EHR. Крім того, система веде строгий облік пацієнтів, фіксує всі зміни в історії хвороби. В основі алгоритму – набір інструментів машинного навчання, який спеціально був створений для роботи з великими медичними базами даних. Предиктори ризику вказують, наскільки ймовірним є те, що у пацієнта буде розвиватися те чи інше захворювання, і як буде змінюватися його стан протягом найближчих 2, 5, 10 років.

Компанія Geisinger відома не тільки, як замовник рішення, але і як прихильник когнітивних обчислень для боротьби з хронічними обструктивними захворюваннями легень (третє за рівнем смертності захворювання в США), діагностики внутрішньочерепних крововиливів та інших небезпечних для життя людини станів. У планах компанії – отримання статусу національного лідера в галузі охорони здоров’я та застосування інновацій. Завдяки EarlySign LGI-Flag медики отримали унікальну можливість діагностувати небезпечні захворювання, допомагати людям жити більш якісно, ​​уникати величезних витрат на лікування в спеціалізованих клініках і в цілому збільшувати тривалість життя населення.