Інтелектуальні машини

Французький стартап Outsight отримав 18 мільйонів євро на розробку семантичної 3D-камери

«Умный» город, 3D-камера, Картирование
Фото: outsight.tech

Технологія комп’ютерного зору – одна з найпопулярніших підмножин штучного інтелекту. Вона застосовується в промисловості, медичній діагностиці та інших галузях. Паризький технологічний стартап Outsight розробив ряд промислових рішень, одне з яких – семантична 3D-камера. Завдяки розробці компанія залучила стартове фінансування в розмірі 18 мільйонів євро. Ця сума вважається одним з найбільших стартових вкладень в проект в Європі.

Фінансову підтримку французькому розробнику технічних рішень забезпечили компанії Demeter Partners, Faurecia Ventures Safara Corporate Ventures, SPDG (холдингова компанія сімейства Périer-D’Ieteren) і інвестиційна лінія BNP Paribas bank Energy Transition Capital, призначена для стартапів. Співзасновник Outsight Рауль Браво (Raul Bravo) повідомив, що 3D-семантична камера є принципово новим пристроєм фіксації, яке повністю змінює традиційну парадигму відеоспостереження. Розробка відноситься до категорії рішень, що представляють величезну цінність для бізнесу. Підтримка інвесторів на даному етапі дуже важлива, оскільки проект перспективний і здатний принести велику користь бізнесу.

В даний час LIDAR (Light Detection and Ranging) і 2D-відеознаходження широко використовуються у виробництві автомобілів без водія, камер відеоспостереження і для відеоаналітики. Проте, 3D-семантична камера є унікальною в своєму роді. Вона одночасно сприймає і розуміє навколишнє тривимірне середовище, у в тому числі здатна розпізнати матеріальні складові об’єктів. В даний час Outsight пропонує клієнтам два сімейства продуктів: 3D-семантичні камери для «розумних» міст і для транспортних засобів. Перша категорія пристроїв представлена ​​камерами для моніторингу великих площин, наприклад, аеропортів, торгових центрів, залів очікування на вокзалах і т.д. Камери для транспортних засобів використовуються як безпосередньо в авто, так і позашляховими мобільними роботами.

Відеоспостереження проводиться відразу декількома смарт-пристроями. Так нейромережа отримує вхідні дані з декількох джерел, об’єднує їх і створює тривимірне мультіфізічне зображення в режимі реального часу. Камера «розпізнає реальність» максимально повно.

Завдяки цій технології, смарт-камера виявляє, відстежує і класифікує об’єкти. Ці пристрої можна використовувати не тільки для моніторингу дорожньої ситуації, а й для контролю великої кількості людей. Семантична 3D-камера Outsight набагато перевершує існуючі на ринку технології. Рішення дозволяє провести 3D-локалізацію і картування, при цьому повноцінно сприймаючи реальність (колір, діапазон руху, швидкість рух об’єктів і т.д.). Крім того, можливе виявлення і відстеження нерухомих або дуже повільно рухаючихся об’єктів.