Розумне місто

Фонд Рокфеллера виділив 3,7 мільйони доларів на створення зони можливостей в США

Фонд Рокфеллера выделил 3,7 миллионов ​​долларов на создание зоны возможностей в США

Містами-щасливчиками стали Вашингтон, Окленд, Даллас і Сент-Луїс. Інфраструктура цих міст сформує так звану «зону можливостей» для фінансування та створення нових перспективних проектів майбутнього. Ініціатива фонду Рокфеллера спрямована на підтримку малого бізнесу і впровадження в життя ідей стартапів. Особливу увагу в цьому процесі приділяється економічно несприятливих районах.

Раджив Шах (Rajiv Shah), президент Фонду Рокфеллера повідомив, що створення зони можливостей трансформує суспільство і принесе реальну економічну вигоду мільйонам сімей, що живуть в бідних районах в зазначених містах, а пізніше – будь-якому місту штатів. Діючи відповідно до Закону про скорочення податків і робочих місцях від 2017 року, компанії, що функціонують в зоні можливостей, отримають більше прибутку і поліпшать економічну ситуацію в регіоні. Експерти підкреслюють, що стабілізація економіки стане можливою тільки при правильному розподілі інвестицій та виборі компаній-партнерів. В кінцевому підсумку роботодавці захистять інтереси місцевих жителів, нададуть додаткові робочі місця і навіть запропонують доступне житло.

За наявним планом, чотири міста представлять 97 зон можливостей з чисельністю населення 362 тисячі жителів. Кожне місто отримало 920 тисяч доларів у вигляді грантів і оплати допоміжних послуг. Буде представлений окремий грант в розмірі 4000 тисяч доларів на фінансування роботи головного експерта зони можливостей. Першими містами, профінансованими в рамках ініціативи Фонду Рокфеллера, стали Ньюарк (Нью-Джерсі) і Атланта. Фонд вклав у них 5,5 млн. дол. Проект підтримують волонтери AmeriCorps Vista – національної програми по боротьбі з бідністю. Експерти розглянуть найбільш вигідні і перспективні пропозиції щодо проектів і бізнес-зонам, а також нададуть технічну підтримку стартапам.

Фонд Рокфеллера також оголосив про підтримку національної некомерційної організації Lisc для реалізації проекту зони можливостей в зазначених шести містах. Lisc самостійно інвестувала понад 20 млрд. доларів в доступне житло, модернізацію шкіл, безпечні вулиці, бізнес, робочі місця і програми фінансової підтримки для бізнесу в міських і сільських районах. В даний час планується співпраця Lisc з консалтинговою фірмою BCT Partners, яка працює над підвищенням ефективності бізнесу в містах-учасниках.