АІ в бізнесі

FarmBeats – майбутнє інноваційного сільського господарства

Очікується, що до 2050 року населення світу збільшиться на 2,2 мільярди, а світовим фермерським господарствам необхідно буде вирощувати на 70% більше продовольства, ніж зараз. Компанія Microsoft вже сьогодні турбується про майбутнє, і підтримує програму FarmBeats, тестова версія якої була запущена в кінці 2019 року на Azure Marketplace. Вона являє собою багаторічну ініціативу з впровадження надійної аналітики даних у сільськогосподарському секторі.

За допомогою серверної частини, побудованої на Azure, і сумісності з обладнанням від ряду провідних виробників, ініціатива спрямована на просування того, що Azure Global називає «методами ведення сільського господарства, керованими даними». Міжнародний інститут дослідження продовольчої політики стверджує, що такий підхід підвищить продуктивність фермерських господарств на 67% при одночасному скороченні використання важливих природних ресурсів.

Зараз збирається безліч великих даних, які потім обробляються за допомогою технології штучного інтелекту і машинного навчання, а у подальшому перетворюються на ідеї, зрозумілі і доступні фермерам. На практиці виявляється, що багато рішень, які приймаються власниками сільськогосподарських угідь, приймаються інтуїтивно, засновані на припущеннях, а не на даних. Мета FarmBeats – зробити так, щоб підхід до діяльності компаній у агропромисловому секторі грунтувався на даних, а не на інтуїції.

Проблема полягає не тільки у вирощуванні великої кількості продовольчих культур, а й у живильній цінності, якості цих продуктів, а це можливо зробити тільки в умовах і з застосуванням технологій, які не шкодять навколишньому середовищу. FarmBeats був запущений у 2015 році на платформі Інтернету речей (IoT) для сільського господарства – вона забезпечувала швидкий збір даних з давачів, камер і дронів.

Однак, ситуація для ідеального вирощування культур не може бути швидко створена у деяких країнах. Наприклад, в Індії, згідно з даними Accenture, менше 20% фермерів використовують давачі, безпілотники та інші технології для планування врожаю. Це неможливо через витрати на підтримку технології і слабкий зв’язок. Протягом двох з половиною років керівники проекту FarmBeats і команда технічних фахівців створювали готову до роботи систему на базі AI, програму, яка надає фермерським господарствам інструменти для розробки екологічних агро-рішень.

FarmBeats використовує радіочастоти, виділені для радіомовних служб для встановлення високошвидкісної лінії зв’язку від домашнього інтернет-з’єднання фермера до базової станції, що доповнюється протоколом LoRa з відкритим вихідним кодом. Давачі, дрони та інше обладнання підключаються до станції, яка отримує харчування від блоку сонячних батарей. Таким чином, фермери навіть на ділянках з раніше поганим зв’язком мають можливість якісно збирати дані з сільськогосподарських угідь, тим самим, в перспективі отримуючи багаті врожаї і якісно відстежуючи загрози посівам.