Інтелектуальні машини

Фахівці MTI розробили систему TurboTrack для фокусування роботів на рухомих об’єктах

Мережева система TurboTrack, розроблена дослідниками Массачусетського технологічного інституту, використовує RFID-мітки (транспондери) для удосконалення роботів і точності автоматизованих машин. Завдяки таким міткам робот може абсолютно безпомилково визначити місце розташування об’єкта, що рухається. За задумом розробників, машини з цим вбудованим механізмом будуть незамінні на виробництвах, складальних лініях або пакувальних конвеєрах. Цю ж систему можна встановити на безпілотники, які виконують пошуково-рятувальні операції. Тепер взаємодія з роботами стала ще простішою!

У звіті про роботу експериментальної програми, який буде представлений на симпозіумі USENIX, присвяченому проектуванню і впровадженню мережевих систем, розробники вказали, що роботи, які використовують технологію RFID-міток, виявляють помічені об’єкти в середньому за 7,5 мілісекунд. При цьому похибка виявлення становить менше 1 см.

Система TurboTrack дозволяє застосувати радіочастотну ідентифікацію до будь-якого об’єкту. Зчитувач посилає бездротовий сигнал, який відбивається від транспондера і інших довколишніх об’єктів, а потім повертається. Алгоритм переглядає всі відбиті сигнали, щоб розпізнати реакцію RFID. Таким чином робот розуміє, де знаходиться предмет, який потрібно взяти або ціль, за якою ведеться спостереження.

На думку вчених, система цілком здатна замінити комп’ютерний зір у деяких роботизованих процесах. Як і людина, комп’ютер іноді може не розпізнавати об’єкти, що рухаються занадто швидко або хаотично. РЧ-сигнали не мають таких обмежень, вони ідентифікують ціль відразу ж, без візуалізації, навіть у хаосі або крізь перешкоди.

Щоб перевірити TurboTrack, дослідники прикріпили одну мітку RFID до кришки, а іншу – до пляшки. Робот-маніпулятор виявив кришку і помістив її на пляшку, яку утримував інший робот. В іншій демонстрації дослідники відстежували нанодрони, оснащені RFID, під час стикування, маневрування і польоту. При виконанні обох завдань система виявилася такою ж швидкою і точною, як і традиційні системи комп’ютерного зору, більш того, вона працювала навіть у ситуаціях, коли машинний зір використовувати було неможливо. Співавтор проекту і засновник дослідницької групи Signal Kinetics, доктор Фадель Адіб (Fadel Adib) повідомив, що завдяки розробленій системі роботи і дрони можуть виконувати надскладні завдання.

Оскільки радіосигнали поширюються зі швидкістю світла, система обчислює «час польоту», вимірюючи відстань шляхом розрахунку часу, який потрібен сигналу для проходження від передавача до приймача. Для ще більш швидкого реагування і фіксування цілі або об’єкта вчені пропонують використовувати алгоритм «просторово-часової суперразділової здатності». Цей алгоритм зчитує всі вхідні сигнали, в тому числі і від RFID, а потім використовує імовірнісні розрахунки і встановлює точку знаходження об’єкта. Весь процес займає менше секунди.

Технологія TurboTrack, окрім функціональності, відрізняється ще і низькою вартістю – собівартість однієї мітки RFID становить лише 3 центи. Сфери використання роботів, які пропонують вчені: збірка і упаковка товарів на виробничій лінії в цехах, а також встановлення на дрони при пошукових операціях. Сучасні безпілотники часто губляться при зіткненнях один з одним. Використовуючи TurboTrack, можна створити по-справжньому унікальну мережу пошуку зниклої людини, яка виключає зіткнення дронів.