Новини

Everest спільно з Інститутом Горшеніна презентували результати дослідження “Штучний інтелект: український вимір”

Спікерами презентації виступили: президент групи компаній Everest Юрій Чубатюк, перший віце-президент Інституту Горшеніна Віктор Соколов, заступник міністра освіти і науки України Роман Греба. Модерувала конференцію Наталія Клаунінг, директор з комунікацій Інституту Горшеніна. Під час проведення презентації учасники вели активне обговорення способів інтеграції ШІ в бізнес, освітню галузь і соціальне середовище українців.

Ми хочемо впровадити штучний інтелект в реальному житті. Звичайно, це буде не завтра. Освітня платформа створюється вже в цьому році. А почати аналіз в кращому випадку ми зможемо протягом найближчих трьох років“, – заявив заступник міністра.


Юрій Чубатюк, в свою чергу, повідомив, що за даними західних аналітиків, загальний внесок інноваційних розробок у світовий ВВП оцінюється в 15,7 трлн. дол. А у 2030 році завдяки технологіям штучного інтелекту цей показник виросте на 14%.

Працювати в цьому напрямку потрібно вже зараз – щоб мати чітке уявлення про те, що робити через 10 років, коли про штучний інтелект потрібно буде не говорити, а вміти з ним конкурувати“, – заявив Чубатюк.


Опитування, присвячене проблематиці штучного інтелекту, було проведене у вересні 2018 року. До переліку регіонів увійшли всі обласні центри, крім Луганської та Донецької областей (на Донбасі опитування проводилося в Сєвєродонецьку і Маріуполі). Кількість опитаних склала 1000 чоловік, вік респондентів – від 16 до 65 років.

Згідно з отриманими результатами, 80% українців вважають, що штучний інтелект позитивно впливає на їхнє життя, і лише 12% не згодні з корисним впливом AI.

“…Важливим кроком є ​​закріплення даних аспектів на законодавчому рівні, як це зараз поголовно роблять на Заході, де давно є розуміння прямого впливу інновацій на загальні показники розвитку держави”, – підкреслив президент групи компаній Everest.