Розумне місто

Energy Information Administration опублікувала рекомендації з енергозбереження

За даними Energy Information Administration (EIA, Управління енергетичної інформації США), в середньому в Америці використовується близько 867 кіловат-годин на місяць, причому найбільша частка цієї енергії витрачається на комунальне забезпечення будівель, а саме – на опалення і освітлення.

Технології «розумного» будинку допомагають скоротити використання енергії, почати розумно витрачати наявні ресурси. EIA опублікувало список найбільш дієвих рекомендацій щодо підвищення енергоефективності будинку, економії коштів і зниження шкідливого впливу на навколишнє середовище.

Перший крок до скорочення використання енергії – з’ясувати, як саме витрачається енергія, куди йде її більшість. Одне з рішень: використання домашніх енергетичних моніторів, таких як Sense. Він передає дані про витік енергії, її витраті через Bluetooth в однойменний додаток. Так енергоспоживання контролюється в режимі реального часу. Sense виявляє навіть найменші зміни в величині, фазі і частоті струму і використовує машинне навчання, щоб визначити, які пристрої є в будинку і скільки ресурсів вони споживають (якщо Sense показує невірні цифри, їх можна скоригувати безпосередньо в додатку). Також в параметри програми можна додати вартість енергії на кіловат-годину, отримати аналіз щомісячного рахунку за електрику і встановити завдання по зниженню витрат.

Інший приклад моніторингу споживання електроенергії – WEMO Insight Smart Plug. маленький домашній гаджет, який повідомляє про кількість витрачених кіловат.

Наступний етап – контроль опалення. Обігрів приміщень є другим, після охолодження приміщень, витратним ресурсом. Кращий засіб контролю витрат на обігрів – «розумні» термостати, наприклад, Ecobee. Вся подібна техніка оснащена датчиками фіксації температури і руху. Таким чином, термостат дізнається графік власника будинку, автоматично знижуючи температуру в приміщенні або відключаючи, коли в будинку нікого немає, а також використовує пасивне освітлення (природне світло сонця) для підтримки балансу температури.

Термостати використовують погодні дані для автоматичного регулювання енергозбереження. Управляти пристроєм можна навіть віддалено, за допомогою програми в своєму смартфоні.

Ефективне рішення збереження енергії, на думку фахівців, це використання енергозберігаючих ламп і світлодіодів. До таких винаходів відносяться: «розумні» лампи Philips Hue, відключити їх або зменшити яскравість можна дистанційно; смарт-вимикач Belkin, який вимкне лампу або нічник, якщо в кімнаті нікого немає.

Інтелектуальні розетки – непогане рішення для зниження фантомного навантаження, тобто енергії, споживаної пристроями у вимкненому стані. Пристрої, які використовуються рідко, наприклад, ігрова приставки або стереосистема, можна розташувати на одному подовжувачі. Цей спосіб розташування підтримують Amazon Smart Plug, Wemo або TP-Link Kasa.

Пральні машини – сучасні «пожирачі» електроенергії, адже левова частка енергоспоживання пристрою припадає на частку нагріву води. Експерти рекомендують прати в холодній воді або використовувати посилені миючі засоби, розроблені спеціально для «холодного» прання. Сушку білизни теж можна зробити «розумною»: досить буде скористатися сушаркою з датчиком вологості білизни.

Описані рекомендації не вимагають зміни побутових звичок. Всю роботу з енергозбереження виконає «розумний» будинок.