Розумне місто

Енергетична онлайн-платформа eUtility

Компанія Innowatts (Х’юстон, США) закрила другий раунд фінансування, що проводився Energy Impact Partners. Постачальник послуг штучного інтелекту у сфері енергетики та комунікацій отримав інвестиції на суму 12,8 мільйона доларів для розвитку своєї онлайн-платформи eUtility TM Platform Technology. Спонсорами проекту виступили фонди Evergy Ventures, Shell Ventures, Iberdrola і Energy and Environment Investment (EEI Japan), причому, три останніх інвестора підтримали компанію і в першому раунді збору коштів. Перший етап збору інвестицій завершився у серпні 2017 року, тоді Innowatts зібрали всього 6 мільйонів доларів.

Всі зібрані в другому раунді кошти планують використати для розвитку технології eUtility TM Platform – хмарного програмного забезпечення B2B, що допомагає роздрібним постачальникам енергетичних ресурсів і технологій надавати якісні послуги і аналітичні матеріали для їх клієнтів. Фактично платформа є онлайн-аудитором, який збере дані, складе звіт і пред’явить його в кінці кварталу або року. Згідно з релізом, платформа вже обробляє дані від 21 мільйони користувачів на 13 регіональних енергетичних ринках.

Зараз eUtility через онлайн-портал Smart Viev надає клієнтам п’ять типів сервісів: контроль закупівель енергії (Smart Procure), контроль використання енергії та викиду вуглецю (Smart Energy), контроль витрат на енергію (Smart Trading), контроль і оптимізація витрат на зв’язок з клієнтами (Smart Analysis), контроль і управління закупівлями/поставками сонячної енергії (Smart Solar). Для зручності користувача відразу після входу на сайт eUtility він може здійснити реєстрацію у Smart Viev, а потім в особистому кабінеті отримати доступ до всієї інформації про використання чи поставки енергетичних ресурсів.

Засновник і генеральний директор Innowatts Сіддхартха Сачдева (Siddhartha Sachdeva) повідомив, що конкурентні умови ринку вимагають, щоб компанії використовували дані і аналітику для підвищення цінності їхніх послуг в очах клієнтів, підняття іміджу фірми. Energy Impact Partners очікують, що платформа eUtility створить більш ефективний ланцюжок формування цін на енергію. На думку експерта, майбутнє енергетики – в створенні і застосуванні подібних цифрових енергетичних платформ.

Кожна країна зацікавлена ​​в екологічних енергетичних рішеннях. «Розумні» міста світу дотримуються стратегії заборони завдання шкоди навколишньому середовищу. Саме такі інструменти, як eUtility допоможуть планеті стати чистішою. В наші дні комунальні підприємства мають можливість поставляти клієнтам енергетичні ресурси високої якості при більш низьких витратах на їх виробництво, а взаємодія клієнта і постачальника може бути набагато більш персоналізованою, ніж раніше, – підкреслив Герт ван де Вау (Geert van de Wouw), віце-президент Shell Ventures.