Розумне місто

Екологічні проекти в системі Смарт Сіті: практичний досвід країн світу

Щоб по-справжньому зрушити з місця вирішення проблеми забрудненого повітря та змінити звичні способи забезпечення людства енергією, потрібно втілювати еко-ідеї у життя. Деяким країнам це вже вдалося – їх досвід є прикладом того, як працюють екологічні програми в проектах Смарт Сіті.

Фінляндія

В Гельсінкі городян вчать змінювати клімат

Домашні господарства Фінляндії виробляють близько 70% парникових газів, які потрапляють у повітряний простір країни. У зв’язку з цим адміністрація міста Гельсінкі започаткувала кампанію з поліпшення клімату. Головний інструмент у боротьбі за обізнаність городян – соціально-екологічна платформа Climateinfo, яка вчить фінів простим методам контролю клімату. Сервіс безкоштовний і відкритий для всіх бажаючих.

Стратегія проекту Climateinfo:

  • використання поновлюваних джерел енергії;
  • вибір певних харчових продуктів;
  • розумне споживання ресурсів.

Екологічний проект працює за принципом «Те, що корисно для тебе, корисно і для клімату». Учасників проекту закликають збільшити рівень побутової активності, відмовитися від водіння автомобіля, споживати менше їжі, спати в прохолодних приміщеннях і приділяти більше уваги стану здоров’я. Навчальна програма курсу розрахована на чотири тижні. Кожного тижня учасники програми отримують листи з навчальними відеороликами, персональними завданнями, а також посиланням на запрошення у тематичний чат і закриту групу Facebook.

США

Сонячна станція в пустелі Мохаве – проект Ivanpah

Прикладом практичного переходу на екологічні джерела енергії є проект Ivanpah, розроблений агенцією Bright Source Energy та керований компанією NRG Energy. Сонячна електростанція виробляє електрику для більш ніж 140 тис. будинків, розташованих на західному узбережжі США. Об’єкт функціонує з 2015 року.

Накопичення енергії сонця здійснюється за рахунок численних геліостатів, а перетворення та розподіл відбуваються у баштах сонячної електростанції. Сонячні промені відбиваються від поверхні геліостатів, утворюючи пару надвисокої температури, яка, потрапляючи до турбіни, створює електрику.

Після розробки та введення в експлуатацію проекту Ivanpah каліфорнійські екологи розробили Desert Renewable Energy Conservation Plan – план збереження поновлюваної енергії пустелі. Цей план визначає, які з незаселених територій можна використовувати для розміщення об’єктів поновлюваних джерел енергії без пошкодження балансу екосистеми.

Великобританія

Uber має намір перевести всіх водіїв Лондона на електрокари до 2025 року

Еко-інціатива Clean Air Plan (План «Чисте повітря») від Uber залучить у сферу транспортних послуг Лондона більше 200 мільйонів фунтів стерлінгів. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку водіїв, які користуються електрокарами.

Стратегія Clean Air Plan передбачає боротьбу із забрудненням повітря шляхом зменшення кількості вихлопних газів від авто, що заправляються бензином. За кожну милю шляху водій отримає 15 пенсів (близько 28 центів), це прискорить процес придбання автомобілів з електродвигунами, вважають в Uber. Контролювати пересування авто буде додаток Clean Air Plan – чим більшу відстань подолає водій, тим більшим буде обсяг грошової допомоги, яку він отримає для придбання електрокара.

Провідний SEO-спеціаліст Uber Дара Хосровшахі вважає, що завдяки залученню інвестицій у проект до 2025 року столиця Великобританії зможе повністю перейти на використання електричних автомобілів.