Освіта

Edtech – сучасна тенденція в освіті

Сучасне явище Edtech – це впровадження нестандартних технологій і рішень в сферу освіти. В останні 20 років воно є загальносвітовою практикою, але тільки недавно в обов’язковий «пакет» навичок, крім читання, письма та математики увійшло ще й програмування. Edtech це трендова галузь з багатомільярдним оборотом і зростаючим ринком програмного забезпечення. Сукупна вартість ПЗ для сектора Edtech на сьогоднішній день становить 8 мільярдів доларів.

Провідні компанії, які розробили функціональні додатки і ПЗ для контролю навичок учнів в початковій школі:

1.HOUGHTON MIFFLIN HARCOURT (Бостон)
Компанія розробила iRead – програму навчання читанню. Освоївши програму, кожна дитина навчиться швидко читати до третього класу. Система автоматично адаптується до сильних і слабких сторін учня, і показує, на що слід робити упор у навчанні.

2. MIND RESEARCH INSTITUTE (Ірвін, Каліфорнія)
Ця некомерційна організація створила ST Math, програму навчання математики в ігровій формі. Програму використовують 1,2 млн. учнів, вона сприяє глибокому розумінню математичних законів, а не звичайному заучуванню.

3. LEXIA (Конкорд, Массачусетс)
Платформа CORE5 оцінює навички читання у учнів початкових класів. У програмі є адаптивні блоки, орієнтовані на правильну вимову і розуміння прочитаного.

4. AMPLIFY (Нью-Йорк)
Amplify розроблена для оцінювання навичок читання, грамотності письма і вивчення базових правил математики. Завдяки курсу діти отримують всі необхідні вміння, обов’язкові для початкової школи.

5. FLOCABULARY (Бруклін, Нью-Йорк)
Flocabulary використовують для вивчення нових слів по відеоуроку. Програма має дружній інтерфейс і створена так, щоб діти з інтересом стежили за тим, що відбувається на екрані. Всі слова подаються у формі пісень хіп-хоп напрямку.

6. ENUMA (Берклі, Каліфорнія)
Додаток Todo Math від Enuma містить більше 40 багаторівневих математичних ігор, у яких діти отримують позначки за правильні відповіді. У Todo Math є спеціальний шрифт для учнів з дислексією і адаптивні інструменти для розвитку дрібної моторики.

У сучасному світі технології змінюють все – від побутових рішень до фінансів і державної безпеки. І якщо раніше діти в першому класі грали звичайним конструктором і будували будиночки з блоків, тепер роль таких «блоків» виконують мови програмування. З ранніх років дитині доступні прості способи розвитку алгоритмічного мислення. Ще одна цікава тенденція сучасності – поява інклюзивних програм з вивчення програмування, наприклад, для дітей з розладами аутистичного спектру. До таких додатків відноситься Content Clarifier від Bluemix.

За останнє десятиліття програмування для дітей стало більше, ніж просто шкільним факультативом. У багатьох країнах воно є повноцінним навчальним предметом, наприклад, в США основи програмування вивчають 40 мільйонів учнів. Фахівці вважають, що розвиток навичок алгоритмічного мислення з раннього віку безпосередньо пов’язано з успішністю дитини в майбутньому. Уміння мислити логічно, вирішувати складні завдання, закладене з дитинства, стане в нагоді будь-якому дорослому.