Розумне місто

Дубай тестує надземні машини «Sky pod»

Sky pod, Автономный транспорт, Дубай, Скайпод
Фото: Dubai Sky Pod

Дубайське управління автомобільних доріг і транспорту (RTA) підписало угоду з британською компанією BeemCar Ltd про розробку футуристичних підвісних транспортних засобів. Угода є частиною зусиль RTA щодо виконання Дубайської транспортної стратегії автономного водіння, згідно з якою до 2030 року 25% міських поїздок будуть проводитися за автономними транзитними маршрутами.

RTA охарактеризувало своє рішення як «щось середнє між монорельсовою дорогою і підйомником». Фізичного перемикання з одного монорельса на інший тут немає, і всі pods рухаються у одному напрямку. Кожен Sky pod підвішений до приводного блоку, який знаходиться на рейках. Транспортні засоби харчуються від лінійних двигунів, які забезпечують рух вперед і гальмування. Всередині одного транспортного модуля розташовуються місця для 4-х пасажирів. Конструкція кріпиться на ролики з низьким коефіцієнтом тертя, ці ролики вільно обертаються уздовж напрямних всередині рейки. Швидкість переміщення Sky pod становить 50 км/год (30 миль в годину). Інтелектуальні модулі обирають найкоротший маршрут, переміщаючись безпосередньо від пункту відправлення до пункту призначення. Зупинки скайподів розташовуються через кожні 500-800 метрів, в місцях, що користуються найбільшим попитом у пасажирів. Після посадки пасажирів, капсула піднімається від землі до рівня монорельса, і рухається до місця призначення, в якому знову опускається до землі. Скайподи працюють 24/7 без водія, кожний транспортний засіб відповідає міжнародному законодавству по інвалідності і може перевозити інвалідний візок.

За даними The National, мережа скайподів у Дубаї буде охоплювати 21 станцію. Така система транспортного сполучення забезпечить перевезення 8400 пасажирів на годину в одному напрямку. Дане транспортне рішення, на думку влади міста, вирішить проблему «першої і останньої милі», – підкреслив голова ради виконавчих директорів RTA Маттар Мохаммед аль-Тайер (Mattar Mohammed Al Tayer).

В даний час Дубайське управління транспорту і автомобільних доріг також відчуває автономне повітряне таксі, щоб отримати максимальну інформацію про експлуатаційні вимоги. В рамках стратегії автономного транспорту міська влада прогнозує скорочення транспортних витрат на 44%. Цей показник еквівалентний економії 900 мільйонів дирхамів на рік. За рахунок зниження викидів шкідливих речовин в навколишнє середовище дубайська міська адміністрація планує заощадити 1,5 мільярда дирхамів на рік. Очікується, що до 2030 року річний економічний ефект від підвищення ефективності перевезень складе 18 мільярдів дирхамів. В даний час ведеться розробка інтегрованої транспортної системи, що включає пішохідні та велосипедні маршрути, а також точки розташування електронних скутерів. Планується будівництво велосипедних доріжок загальною протяжністю 425 км, яка збільшиться до 647 км до 2023 року.