Розумне місто

Dubai Now: єдиний сервіс державних послуг

Dubai Now, государтсвенные услуги, документы

Електронний сервіс, що працює на платформі Dubai Now, обробляє заявки на проживання в Дубаї за 40 хвилин. Додаток спрощує всі операції і процедури з документами, які необхідні для отримання резидентської візи для перебування на території Арабських Еміратів. Служба подачі заявок на отримання статусу резидента ОАЕ запущена за підтримки Головного управління у справах резидентів та іноземців і Управління Закордонних справ Дубая.

Платформа Dubai Now дозволяє жителям проводити міські транзакції за допомогою своїх смартфонів. Служба резидентури полегшує операції та процедури, необхідні для видачі резидентських віз. Державний офіс Smart Dubai повідомив, що для заповнення заявки користувачеві знадобиться всього 10 хвилин, а твердження займає від 30 хвилин до двох робочих днів і дозволить людині, що подала заявку, заощадити 200 дирхамів (54 долари) за збір, оплачуваний при кожній новій заяві на проживання, а також 100 дирхамів (27 доларів) при продовженні візи.

Розвиток пакета державних послуг, пропонованих в додатку Dubai Now, відповідає Дубайській безпаперовій стратегії 2021, за допомогою якої керівництво емірату прагне оцифровувати всі внутрішні і зовнішні урядові транзакції. Про це повідомила генеральний директор Smart Dubai Айша Бинт Бутті Бін Бішрі (Aisha Bint Butti Bin Bishr). Вона підкреслила, що до грудня 2021 року Дубай має намір повністю відмовитися від використання паперу в державних структурах. Очікувана економія складе 1 мільярд аркушів паперу в рік. Чиновник також уточнила, що кластер послуг категорії «Residency» в додатку Dubai Now, допоможе зробити життя приїжджих простішим. Загальна мета впровадження даної послуги – підвищення рівня життя в еміраті. Єдина платформа для всіх міських служб заощадить час і зусилля персоналу, а також всіх, хто користується цими послугами. У додатку можна здійснити такі операції, як видача, продовження, зміна, анулювання резиденцій, зміна статусу і поруки.

Генеральний директор Головного управління у справах резидентів та іноземців в Дубаї Мохаммед Ахмед Аль Маррі (Mohammed Ahmed Al Marri) повідомив, що дирекція організації співпрацює зі Smart Dubai з метою надання своїх послуг в додатку, і першою з них буде перенесення візового статусу. Це дозволить окремим користувачам або організаціям визначати, чи є дійсним місце проживання конкретної людини.

Також буде доступна служба управління житлом, де користувачі зможуть оновлювати дані про зміну домашньої адреси або місце проживання своїх чоловіків, дітей і батьків, а також послуга отримання дозволу на в’їзд в ОАЕ для членів сім’ї або подружжя. З моменту старту роботи платформи минулого місяця послугами скористалося вже 350 осіб – вони подали заяву або продовжили дозвіл на проживання для своїх родичів.

Платформа показує, які дії потрібно зробити, щоб отримати необхідні документи, в тому числі надає список необхідних медичних тестів і нагадує про них, коли термін давності закінчується. Нещодавно Smart Dubai додала 27 нових державних послуг в Dubai Now. Крім місця проживання послуги охоплюють такі сектори, як освіта, транспорт і благодійність. Загальна кількість послуг, доступних на єдиній платформі, зараз досягла 88.