АІ в бізнесі

DP World перемагає в гонці індійських логістичних стартапів

Блокчейн, Искусственный интеллект, Логистика

Дзеркально відображаючи інвестиційну екосистему «силіконової долини», індійські стартапи в області логістичних технологій стають улюбленцями великих транспортних компаній. Вони прагнуть підвищити ефективність своєї роботи за рахунок інновацій. Прикладом такого стартапу є індійська компанія DP World, яка транспортує 25% від загальної кількості контейнерних перевезень в країні. На початку жовтня 2019 року DP World офіційно оголосила про запуск логістичної програми Log X. Проект запускається в партнерстві з Invest India і Kerala Startup Mission (власник Startup Reseau).

DP World запрошує 10 індійських стартап-компаній взяти участь в інтерактивній програмі, яка використовує переваги блокчейна, штучного інтелекту (ШІ), робототехніки, Інтернету речей (IoT) і розумних машин для розробки інтелектуальних торгових рішень. Програма Log X розроблена спеціально для підприємців у сфері логістики та інших суміжних галузях. Її мета полягає в тому, щоб стимулювати індійських підприємців і стартап-спільноту до розробки інтелектуальних торгових рішень, використовуючи всі можливості, які сьогодні пропонують бізнесу цифрові технології, – підкреслили офіційні представники DP World. Всі стартапи, що дійшли до фінішу, отримуватимуть підтримку від розробників DP World і спеціальних «наставників», які беруть участь в програмі.

Виступаючи на відкритті заходу, Різван Соомар (Rizwan Soomar), генеральний директор DP World Subcontinent повідомив, що кінцевою метою процесу впровадження сучасних технологій в логістичний сектор є зниження витрат на логістику в Індії, а також формування конкурентоспроможності індійських товарів в світових масштабах. Інтегрована логістична платформа, на думку експерта, запропонує комплексні рішення судновласникам країни. Активне використання технологій зробить галузь більш надійною, економічно вигідною і прозорою, а також підвищить прогнозованість ланцюжків поставок в межах країни.

Діпак Багла (Deepak Bagla), глава державного агентства зі сприяння інвестиціям Invest India заявив, що платформа Log X – це унікальна мережа для розвитку стартапів. На думку бізнесменів, рішення буде сприяти розвитку внутрішніх і зовнішніх перевезень, а також викличе масштабування компаній-учасників логістичного бізнесу. В останні кілька років DP World активно зміцнює свою роль в економіці Індії. У 2017 році компанія уклала угоду про фінансування на суму 3 мільярди доларів з Національним інвестиційним і інфраструктурним фондом (NIIF) для реалізації інвестиційних можливостей в рамках зусиль по інтеграції в контейнерну логістику. Ця інвестиційна зв’язка розширила охоплення компанії на сухопутній частині Індії. У травні 2018 року DP World придбала 90% акцій Continental Warehousing Corporation (Nhava Sheva) Ltd. (CWCNSL), а в травні 2019 року – 76% акцій компанії Kribhco Infrastructure Ltd. (KRIL). Обидва підприємства займаються мультимодальною логістикою. У жовтні 2019 року DP World перемістила внутрішній логістичний центр в Хайдарабаді в центр мультимодальной дистрибуції в Південній Індії.

Уряд країни активно працює над оптимізацією вантажоперевезень за допомогою цифрових додатків для підвищення ефективності та прозорості. Експерти прогнозують, що в найближчі роки розвиток логістичних пропозицій буде ще більш активним. Також очікується поява великої кількості перевізників і стартапів в сфері морських перевезень.