Розумне місто

Domotron – передове рішення для розумного будинку на базі AI

Чеська компанія Domotron представила передове рішення для «розумного» будинку на базі штучного інтелекту. Смарт-система, представлена ​​у вигляді блоку-концентратора, підключається до всіх пристроїв всередині житлового простору, персоналізує роботу існуючих гаджетів і обладнання. Indiegogo – сайт фінансування творчих проектів за схемою громадських вкладень, вже зібрав 25 тисяч доларів на розвиток проекту. В даний час існує тільки демо-версія системи, а не кінцевий продукт.

Сучасні смарт-будинки часом не виправдовують надій покупців, оскільки внутрішні системи не завжди працюють злагоджено і гармонійно. Domotron елементарно підключається до всіх інтелектуальним домашніх пристроїв, а система штучного інтелекту вивчає звички користувачів і рекомендує налаштовувані засоби автоматизації, графік їх роботи, а також комплекс заходів щодо збільшення енергоефективності «розумного» будинку. За заявою розробників, досить підключити додаток, відповісти на кілька простих запитань, і штучний інтелект відразу ж почне створювати віртуальну карту всіх пристроїв.

Генеральний директор Domotron Алекс Янусек (Alex Janusek) заявив, що «сучасні так звані розумні будинки насправді не є такими». Більшість проектів – це фактично пульт дистанційного керування всіма побутовими приладами або система, яку потрібно довго і складно налаштовувати, і подібні системи призначені для технічно грамотних користувачів, а не для рядового споживача. Domotron скасовує необхідність в ручному управлінні процесами. Це можливо завдяки особистому AI-помічнику в однойменному додатку. Користувач спілкується з Domotron через чат з простим інтерфейсом, в якому складні технічні параметри переводяться в більш прості для розуміння питання, ШІ не поспішає пропонувати підключення нових пристрій, поки не завершиться остаточне впровадження попереднього гаджета або обладнання.

Додаток має тимчасову шкалу, яка показує події, що відбулися, і майбутні заплановані автоматизації, надаючи користувачам повний контроль над системою. Domotron сумісний з більшістю відомих на ринку інтелектуальних домашніх пристроїв, в тому числі Philips Hue, Ikea Home Smart, Somfy Tahoma, Sonos, Aqara, SmartThings, Netatmo та iRobot. Система працює з підтримкою протоколу зв’язку ZigBee 3.0, оснащена сенсорними бездротовими перемикачами з давачами, що вимірюють вологість, освітленість, якість повітря, температуру і наявність людей.

Domotron визначає дані про погоду для налаштування положення жалюзі на вікнах і регулювання освітлення, астрономічні дані, такі як схід, захід і навіть фазу місяця. Інтуїтивно зрозумілий додаток доступний для iOS або Android, в процесі використання система створює тимчасову шкалу інтелектуальних пристроїв і графік їх увімкнення та вимикання протягом дня. Domotron Assistant обробляє початкові налаштування програми і пропонує коригування в залежності від конкретних звичок мешканця будинку.