Інтелектуальні машини

Cyberlink презентували додаток для розпізнавання осіб FaceMe – його точність становить 98%

 Фото: cyberlink.com

FaceMe створений на кросплатформенному SDK (Software Development Kit). Це означає, що програма здатна працювати відразу на декількох платформах, а саме: на Windows, Linux, Android і iOS. Додаток виконує розпізнавання осіб, а всі операції, що відбуваються у системі, відразу відображаються у спеціальному додатку для смартфона.

Розробник програми, компанія Cyberlink позиціонує розробку як рішення для бізнесу. Однак придбати FaceMe можна і для приватного використання. За інформацією Cyberlink, програма забезпечує 98% розпізнавання – один з найвищих показників серед аналогічних сервісів.

Як працює FaceMe?

Перший етап роботи програми: визначення обличчя та створення тривимірної моделі. Другий етап: створення анімованої 3D-моделі, при цьому система використовує до 106-ти виступаючих точок обличчя. На третьому етапі FaceMe повністю розпізнає особу і знаходить особистість у своїй базі даних. Додаток вміє аналізувати атрибути зовнішності, наприклад, стать, емоції, вік і положення голови.

За допомогою технології TrueTheater додаток покращує якість зображення: прибирає шум, відблиски і будь-які перешкоди. Такий підхід збільшує точність кінцевого результату на 11,65%. Також ви завжди маєте безліч методів захисту від спуфинга – фальсифікації особистості, біометричного шахрайства. FaceMe запобігає replay attack і print attack (злом захисту шляхом заміщення оригіналу). При використанні програм прискорення алгоритмів глибокого навчання, наприклад, OpenVINO, FaceMe підвищує швидкість розпізнавання осіб на 500%.

Як можна використовувати FaceMe?

Використання механізму розпізнавання осіб для того, щоб знайти правопорушників або загублених людей – один з можливих, але не єдиний спосіб застосування унікального програмного забезпечення. У Cyberlink повідомляють, що штучний інтелект з часом ставатиме все більш “досвідченим” у впізнаванні власників гаджетів. Наприклад, FaceMe зможе управляти електронним замком на вхідних дверях. Той самий принцип цілком застосований до робочого місця – обличчя замінить пароль для входу у робочий комп’ютер.

Старший маркетинговий фахівець Cyberlink Стівен Ліен повідомив, що FaceMe знайде застосування і в роздрібній торгівлі, наприклад, як інструмент RFM-аналізу покупок. Наприклад, якщо клієнт часто робить придбання у магазині одягу, його профіль будується навколо купівельних звичок – бажаних фасонів, сполучень кольорів, типів тканин і т.д.

Проблем з конфіденційністю даних у цьому випадку немає, оскільки особа клієнта заноситься у базу компанії-продавця. Кожному клієнту присвоюється унікальний номерний ідентифікатор. Ніякі особисті дані у систему не надходять – ні адреса, ні телефон, ні бажані товари з інших магазинів. У системі зберігається тільки інформація про те, що і коли продали клієнту з унікальним номером в одній мережі магазинів.

Механізм розпізнавання осіб FaceMe на основі глибоких нейронних мереж входить у число найбільш точних алгоритмів світу за версією Megaface Challenge (змагання технологій з розпізнавання осіб, запропоноване Вашингтонським університетом). Додаток підходить для систем безпеки на основі сучасних обчислень, вільно застосовується для ідентифікації особистості у розумних містах, у магазинах, будинках і офісах.