Інтелектуальні машини

Cтартап Magic Leap просунув технологію доповненої реальності на новий рівень

Фото: Magic Leap

Magic Leap на сьогоднішній день є першою компанією, яка створила унікальний гарнітур доповненої реальності й вивела його на ринок, доступний пересічному споживачу. Щоправда, з огляду на свою специфіку, гаджет коштує понад 2 тисячі доларів. З урахуванням того, що розробка фактично не має аналогів, які працюють саме з доповненою реальністю, Magic Leap планує розширювати ПО для удосконалення свого винаходу і пропонує застосовувати його у різних індустріях – від розважальної до військової.

Унікальність використовуваних технологій Magic Leap полягає в тому, що проект абсолютно ніяк не пов’язаний зі створенням вже звичної ілюзії 3D-простору. Замість цього компанія йде по шляху розробки мініатюрного проектору, який посилає зображення високої якості на прозору лінзу. Такий підхід позбавляє людину від дискомфорту, що зазвичай виникає при перегляді фільмів у 3D, оскільки модель виникнення зображення ніяк не відрізняється від принципу отримання зображення зоровою системою у реальності – око так само обробляє потоки світла, не впадаючи у стереоскопічну ілюзію. Зображення проектуються на сітківку ока, створюючи ті ж самі типи неврологічних ефектів, що й об’єкти у реальному житті, які нас оточують. Віртуальна реальність же використовує плоский екран, збільшений і фактично розділений на дві частини для створення 3D-ефекту.

Сьогодні в розвиток Magic Leap вже інвестувала компанія Google, а також кіностудія Legendary Entertainment. Крім застосування в кінематографі й відеоіграх, розробку планується використовувати у сфері освіти і навіть у військовому секторі.

Тим часом компанія презентувала новий продукт – віртуального асистента на ім’я Mica на основі штучного інтелекту. Поки що це не більше ніж прототип, який не вміє розмовляти, але питання голосових функцій розробники обіцяють вирішити вже найближчим часом. Зараз вони більш сконцентровані на тому, аби забезпечити персонажу максимально реалістичне зображення й навчити розпізнавати людські емоції та реагувати на них. За задумом, Mica має стати свого роду «провідником» у світі віртуальних ігор.

Цікаво, що для реалізації проекту компанія Magic Leap будує свою власну операційну систему, орієнтовану на роботу в реальному часі, не використовуючи при цьому вже існуючі технології і ПО. Згодом платформа планує запустити й власні додатки, адаптуючи запатентовані напрацювання.