Інтелектуальні машини

Continental і ANYbotics презентували робота-собаку, який вміє ходити, стрибати і підніматися по сходах

Фото: anybotics.com

Компанії, що спеціалізуються на розробці роботизованих машин, масово переходять на створення роботів для автоматизації доставки посилок і продуктів харчування. Німецька автомобільна компанія Continental підійшла до завдання нестандартно. На виставці споживчої електроніки, що відбулася у Лас-Вегасі, інженери продемонстрували чотирилапого робота, призначеного для доставки посилок безпосередньо до вхідних дверей адресатів.

Робот ANYmal був виготовлений за підтримки компанії Continental, а розробником виступив швейцарський виробник робототехніки ANYbotics. Живлення конструкції відбувається від батареї, а спосіб пересування копіює манеру ходьби і бігу собак. На виставці під час презентації ANYmal зістрибнув з автономного автомобіля Continental CUbE, переступив через скутер, піднявся сходами моделі будинку і підняв «лапу», щоб подзвонити у дверний дзвінок. Після чого робот акуратно поклав посилку на поріг будинку. Перш, ніж повернутися до машини, роботизований вихованець виконав танець, щоб «відсвяткувати» успішну доставку.

Керівник відділу технічного управління Continental Штеффен Хартманн (Steffen Hartmann) повідомив, що компанія давно шукала найбільш ефективний спосіб доставки. Дійсно, їх автономний автомобіль CUbE вміє приїжджати з посилкою по заданих програмою адресах, але як бути з доставкою до дверей? Так з’явилася ідея створити помічника для CUbE – робота-вихованця ANYmal. Він важить близько 30 кг і здатний переносити до 10 кг. Звичайно, бот поступається за швидкістю пересування звичайним собакам, але він також може добігти від дороги до ґанку будинку за кілька секунд. Швидкість пересування такої конструкції становить 1 метр на секунду.

Визначати дорогу робособаці допомагають ширококутні камери, сенсори ніг і оптична система обробки інформації про об’єкти, що використовує промені лазерного світла для створення карти місцевості – LIDAR. На думку Хартманна, робот-собака розроблявся у якості експерименту, а не для виведення на масовий ринок. Якщо виявиться, що він затребуваний, то Continental стане конкурентом тих компаній, які вже розробили власних роботів і почали використовувати їх для доставки їжі або посилок.

Як використовують роботів інші компанії

У число виробників робототехніки, чиї винаходи активно застосовуються у повсякденному житті або ось-ось будуть випущені на ринок, входить компанія Segway-Ninebot. Бот Loomo, розроблений її конструкторами, виглядає як шафа на колесах і створений спеціально для доставки документів і дрібних посилок всередині офісних будівель або торгових центрів. Робот-посильний з’явиться на ринку в кінці 2019 року.

Ще один бот для доставки – колісна конструкція Serve, створена компанією Postmates із Сан-Франциско. Розробники планують запустити Serve спочатку в Лос-Анджелесі, а потім і в інших містах США.

PepsiCo також не відстає від інноваційного руху, і активно застосовує роботів від Robby Technologies, що виглядають як ящики для льоду на колесах. Наприклад, у Тихоокеанському університеті (Стоктон, США) студенти можуть замовити доставку їжі та напоїв за допомогою подібних ботів. Вони курсують по всій території кампусів і виконують кур’єрські функції.

Представник фаст-фуд індустрії Domino’s експериментує з постачальними роботами у Австралії та Німеччині з 2016 року. А в Скоттсдейл, штат Арізона, Kroger тестує автоматизовану доставку продуктів за допомогою невеликого автономного транспортного засобу Nuro R1, розробленого компанією Nuro – виробником робототехніки з Маунтін-В’ю (Каліфорнія). На відміну від інших колісних ботів, автомобіль Nuro R1 подорожує по дорогах загального користування, як звичайний автомобіль. Коли він досягає місця призначення, його двері автоматично відкриваються і клієнти самі забирають продукти.

Boston Dynamics у кінці 2019 роки планує випустити на ринок робота-собаку SpotMini, який вміє відкривати двері у приміщення і перевозить посилки.