АІ в бізнесі

Чотири головних інновації в галузі водних ресурсів, представлені на CES 2020

Щорічна технологічна виставка Consumer Electronics Show (CES) 2020 вперше за 50 років існування представила продукти для сталого розвитку сільського господарства – пристрої для отримання і очищення води. У четвірку найбільш перспективних водних технологій увійшли: система Flo від Moen, пристрої повторного використання води Hydraloop, пристрій виробництва води з повітря Hydropanel, генератор води Solar GENNY.

Опис пристроїв:

   1.  Flo
У світі підвищився інтерес до smart-продуктів для домашнього використання. Це сталося після того, як Amazon, Google і Apple оголосили про те, що починають співпрацювати з метою розробки нового стандарту «розумного будинку». Саме тому на CES в цьому році з’явилося більше гаджетів і пристроїв, що пропонують автоматизувати будь-яку житлову зону. Одним з таких проектів став інтелектуальний водний детектор від компанії Moen – Flo. Він є «продовженням» продукту
Smart Water Shutoff, який виявляє витік в побутових комунікаціях, попереджає користувачів про несправність і відключає подачу води до вирішення проблеми. Flo – це автономний давач, який можна розмістити в будь-якому місці будинку. Він фіксує збільшення вологості повітря з будь-якої причини, від затоплення підвалу до несправності побутового приладу, і попереджає про несправність через додаток. Поставляється Flo в комплекті з обмежувальним пристроєм, що відключає подачу води при виявленні занадто високого рівня вологості повітря.

   2.  Hydraloop

Нідерландське децентралізоване рішення по вторинному використанню води – Hydraloop. Розробка отримала нагороди CES 2020: «Краща інновація в галузі сталого розвитку» та «Кращий стартап». Пристрої Hydraloop збирають стічні води і використовують шість стадій її очищення. Очищену воду можна використовувати для прибирання будинку, туалетів, поливу саду і прання. Hydraloop створений спеціально для того, щоб 85% споживаної в домашніх умовах води можна було використовувати повторно. Вартість такого апарату 4 тисячі доларів, проте його якість роботи, тривалість експлуатації та складність механізмів виправдовують ціну.

   3.  Rexi Source

Пристрій з виробництва води з повітря від Zero Mass Water – гідропанель Rexi Source. Її дія аналогічна принципу роботи сонячної панелі, тільки замість сонячних променів вона витягує воду з повітря і фільтрує її для пиття. Виробник запустив комерційну версію продукту ще в 2018 році, і успішно протестував її. З тих пір Rexi Source почали використовувати школи і промислові підприємства. Домашня версія Rexi – великий крок вперед для Zero Mass Water в сторону технологій сталого розвитку, і тепер будь-який власник приватного будинку може купити цей корисний пристрій. Батарея працює за тим самим принципом: волога з повітря вбирається в спеціальний фільтруючий матеріал, а перед подачею вода збагачується магнієм і кальцієм. Заміна повітряного фільтра проводиться раз на рік, а мінерального картриджа – кожні п’ять років. Стан Rexi перевіряється в будь-який час через додаток. Єдиний мінус розробки в тому, що вона не призначена для повного покриття потреби в прісній воді, і працює як допоміжне обладнання.

   4.  Solar GENNY

Розробка ізраїльської технологічної компанії Watergen – Solar GENNY. Ці сонячні панелі пускають у хід пристрої для отримання води. Зоною їх використання є, переважно, села, парки, житлові приміщення з великою кількістю рослин, а також віддалена місцевість, в якій немає доступу до електрики. Solar GENNY дозволяє генерувати до 13 літрів води в день. Після всмоктування повітря внутрішній фільтр очищає його від пилу і бруду. Після очищення повітря піддається процесу теплообміну і охолодження, а потім конденсується в воду. На останньому етапі фільтрації видаляються домішки і додаються мінерали. На CES 2020 ця технологія була названа «Продуктом року по енергоефективності Асоціації споживачів технологій» в номінації «Розумний будинок 2020 року».